Russell Crowe będzie kibicował naszym. Zdradza skąd jego miłość do Polski

Russell Crowe
Fot. Instagram

Gwiazdor światowego kina Russell Crowe jest fanem piłkarskiej reprezentacji Polski. Aktor nie tylko uwielbia oglądać naszych zawodników w akcji, czuje sympatie do całego narodu, a Polska jest mu bardzo bliska. Słynny „Gladiator” ma ku temu ważne powody.

Dzisiaj 14.06.2018 startuje wydarzenie, na które czekaliśmy 4 lata. Przez najbliższy miesiąc będziemy pasjonować się emocjami związanymi z piłkarskimi Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej Rosja 2018.

Gladiatorzy do boju!

Co prawda nasi piłkarze i bez „super kibica” uznawani są za prawdziwych gladiatorów. Lider naszej reprezentacji, snajper Bayernu Monachium Robert Lewandowski to twardziel jakich mało, piłkarz nigdy się nie poddaje i zawsze walczy do końca. Ale również na obronie mamy wojowników. Doskonałym przykładem jest tutaj Kamil Glik, któremu początkowo lekarzenie dawali szans występu na Mundialu, a jednak piłkarz zdrowie w ekspresowym tempie i wiele wskazuje na to, że nasza drużyna będzie miała z niego ogromny pożytek podczas turnieju.

Russell Crowe, czyli popularny Robin Hood został pokochany przez Polaków w 2016 roku, kiedy to aktor na swoim koncie na Twitterze, które jest obserwowane przez ponad 2,5 miliona fanów na całym świecie zachwalał grę naszych piłkarzy na Mistrzostwach Europy i kibicował naszym orłom.

Doping gwiazdora mocno zagrzewał naszym piłkarzy, którzy w turnieju radzili sobie znakomicie i zostali wyeliminowani dopiero w ćwierćfinale po rzutach karnych przez przyszłych mistrzów Europy Portugalię.

Russell Crowe kocha Polskę

Russell Crowe chętnie odwiedzał Polskę. Był między innymi w Biedrusku na poligonie wojskowym, gdzie kręcone były zdjęcia do filmu Dowód Życia, a o naszym krajów mówił wyłącznie w superlatywach.

Aktor nawet oficjalnie promował Polskę, jako twarz kampanii „Polska? Tak!”.

Okazuje się, że gwiazdor ma twarde podstawy ku temu, by kochać Polaków. Nasi rodacy uratowali mu bowiem przed kilkoma laty życie. Russell Crowe uczestniczył razem z przyjacielem w wycieczce kajakami. Płynął wzdłuż Long Island. Niestety podróżnicy nie zorientowali się, że ich wyprawa znacząco się przedłużyła i zaskoczył ich mrok w sytuacji, gdy byli na otwartym oceanie.

W związku z powyższym zaczęli wysyłać sygnały ratunkowe, na które odpowiedziała szczęśliwym trafem przepływająca niedaleko łódź należąca do straży przybrzeżnej. Jak się okazało na pokładzie byli dwaj Polacy z pochodzenia Robert Święcicki oraz Anthony Kozak. Panowie uratowali zagubionych wędrowców, a w zamian na pamiątkę zrobili sobie wspólną fotografię z gladiatorem.

Mundial startuje

Już dzisiaj kibiców czeka prawdziwa uczta, bowiem o godzinie 17 odbędzie się mecz otwarcia Mundialu pomiędzy Rosją, a Arabią Saudyjską. Tuż przed rozpoczęciem turnieju Russell Crowe na Twitterze napisał, którym drużynom będzie kibicował podczas Mistrzostw. Z grona 32 występujących w turnieju zespołów oczywiście wybrał między innymi Polskę, jako zespół, któremu zamierza kibicować.

– Oto zespoły, których grę zamierzam śledzić na mistrzostwach świata. Nie typuję zwycięzców, przedstawiam wyłącznie te drużyny, które mam zamiar śledzić w fazie grupowej – napisał aktor.

Gwiazdor podczas Euro 2016 pisał, że w reprezentacji Polski czuć ducha drużyny. Jako Gladiator zapewne wie co mówi.

 – Podoba mi się polska drużyna. Nie byli stawiani jako faworyci, ale czuć, że to prawdziwa drużyna – pisał wtedy Crowe.

Nasza drużyna startuje meczem Polska – Senegal 19.06.2018 o 17:00.

Chwileczkę...