Co to ma być?! Koszulki reprezentacji Polski z islamskim półksiężycem!

Mundial
Fot. Facebook.com

W związku z rozpoczynającym się jutro Mundialem emocje zaczynają sięgać zenitu. Póki co jednak wybuchła pozaboiskowa afera odzieżowa. Sprzedawane są koszulki reprezentacji Polski z islamskim półksiężycem.

Sprawa wywołała ogromne oburzenie wśród polskich kibiców. Szczególnie tych, którzy Polsce kibicują od zawsze, a nie tylko od wielkiego dzwonu.

Mundial wzbudza ogromne zainteresowanie

W naszym kraju zainteresowanie Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej, które w czwartek wystartują w Rosji jest ogromne.

Zawsze występy biało-czerwonych na Mundialu rozgrzewały Polaków, tym razem jednak nasz zespół dysponuje światowej sławy zawodnikami z Robertem Lewandowskim na czele, a grupa dość egzotyczna, w której zmagać się będą nasze orły daje duże nadzieje na awans do kolejnej fazy turnieju.

Polacy kibicują również, by jak najszybciej do zdrowia wrócił nasz super defensor Kamil Glik. I tu szczęścia nam nie brakuje, bowiem wszystko wskazuje na to, że wydarzy się cud, bowiem kontuzjowany bark piłkarza w ekspresowym tempie wraca do sprawności.

Rosjanie uważają Polaków za czarnego konia turnieju. Polscy piłkarze z podstawowego składu grają w najlepszych zespołach najsilniejszych lig świata, wobec czego każdy rywal czuje respekt przed naszą drużyną. Włączając w to gron oczywiście obecnych mistrzów świata, czyli Niemców, którzy znowu są faworytami do mistrzostwa i którzy przecież nie tak dawno przegrali z Polską.

Wielki skandal

Mundial to nie tylko boiskowe sprawy. Również w grę wchodzi wielki biznes. Szczególnie jeśli chodzi o sprzedaż koszulek. Wielkie oburzenie wśród polskich internautów wywołał słynny Nike, który wypuścił do sprzedaży koszulki reprezentacji Polski, na których z jednej strony co prawda widoczny jest orzeł na czerwony tle, na kołnierzu jednak znajduje się… islamski półksiężyc.

– Idę kupić koszulkę reprezentacji Polski i co widzę?! WTF?! Pytam ekspedienta co to jest? Koleś mi mówi że „teraz mnie pan zagiął jakiś błąd”, myślę że już wiedział o tym… mówię że trzeba chyba odłożyć ją…, a typek do mnie, że „może ktoś nie zauważy…” – napisał relację z wizyty w sklepie Nike jeden z internautów.

Chwileczkę...