Żenada stała się faktem. Wiemy do jakiej partii dołącza Hartwich

Iwona Hartwich

Iwona Hartwich wykorzystała rozgłos medialny, który wytworzył się wokół niej dzięki temu, że była liderką protestu podłogowego w Sejmie. Kobieta rozpoczęła karierę polityczną.

Cała sytuacja jest o tyle żenująca, że podczas 40-dniowej okupacji parlamentu kobiety zarzekały się, iż ich akcja nie ma charakteru politycznego. Twierdziły tak nawet w sytuacji, w której nawoływały do nie głosowania na PiS.

Iwona Hartwich nieustraszona

Mieszkająca na co dzień w luksusowym apartamencie w Toruniu Hartwich nie boi się niemal niczego. Co prawda pracownicy administracyjni Sejmu zapowiedzieli, że oszacują koszty pobytu protestujących w parlamencie (posiłki, zniszczenia ścian oblepionych plakatami, media, remont itd), za który zapłacił polski podatnik w podatkach, to wiele wskazuje na to, że nawet jeśli rachunek wystawiony zostanie na nazwisko pani Hartwich, to znajdzie się wielu chętnych, którzy chętnie wesprą zbiórkę, tak jak wsparto zbiórkę na życie dla Mateusza Kijowskiego i kobieta nie będzie musiała zapłacić z własnej kieszeni ani grosza.

Chyba nie będzie dla nikogo żadnych zaskoczeniem, jakie ugrupowanie wybrała Iwona Hartwich. Liderka protestu została właśnie asystentką społeczną posłanki Joanny Scheuring-Wielgus.

W związku z powyższym kobieta dołączy do ugrupowania, które wybierze dla siebie była parlamentarzystka Nowoczesnej. Nie wiadomo na razie czy Scheuring-Wielgus dołączy do jakiejś już istniejącej partii czy stworzy nową formację, na przykład z Donaldem Tuskiem, Robertem Biedroniem, czy Kazimierzem Marcinkiewiczem.

Hartwich asystenką społeczną posłanki

– Na świecie szczyt G7, Singapur. A u nas Szczyt w Toruniu. Nie damy zapomnieć o sprawach osób z niepełnosprawnościami Oto mój nowy asystent i asystentki społeczne z Torunia: Jakub Hartwich, Iwona Hartwich, Marzena Stanewicz, Aneta Rzepka i Michalina Rosicka. CD nastąpi – napisała Joanna Scheuring-Wielgus na Twitterze.

Skoro syn i środowisko Iwony Hartwich mają „asystować” Joannie Scheuring-Wielgus, to należy się spodziewać że rozpoznawalna już postać (pani Iwona) wykorzysta rozgłos medialny do zbierania głosów w swoim okręgu. Ponadto liderka protestu podłogowego chwaliła Tuska, który nie tylko dla PO ale dla całej opozycji uchodzi za niekwestionowany autorytet. Zdaniem Hartwich były lider PO bardziej humanitarnie podszedł do kwestii protestu opiekunów osób niepełnosprawnych, niż rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Łasa na „żywą gotówkę” pani Hartwich bez wątpienia pokusiłaby się na uposażenie poselskie. Tym bardziej, że lubi występować przed kamerami. Nie ulega wątpliwości, że nie pogardziłaby również ciepłą posadą w samorządzie.

Chwileczkę...