Koniec meczu, Polacy roznieśli rywali! (Polska – Litwa wynik)

Polska Litwa wynik bramki

Z OSTATNIEJ CHWILI Właśnie dobiegł końca ostatni mecz reprezentacji Polski przed wylotem do na Mundial do Rosji. Nasza reprezentacja rozprawiła się z drużyną Litwy jak na finalistę mistrzostw świata przystało. Jak zapewniała nasza drużyna przed spotkaniem, w meczu Polska – Litwa wynik i tak nie jest najważniejszy.

Już 19 czerwca nasza drużyna narodowa zainauguruje swój udział w najbardziej prestiżowym turnieju piłkarskim na świecie. Mistrzostwa Świata rozgrywane na boiskach Rosji rozpoczniemy arcyważnym meczem z Senegalem. 

Później czekają nas starcia z Kolumbią, która wraz z Polską jest faworytem grupy H. Na koniec zmierzymy się z reprezentacją Japonii. Spotkanie towarzyskie z Litwą, które właśnie się zakończyło, było ostatecznym sprawdzianem przed startem mundialu.

Polska – Litwa wynik, bramki

Biało-czerwoni spisali się na medal i pokazali Litwinom miejsce w szeregu. Na boisku ani przez chwilę nie było wątpliwości, która drużyna reprezentuje światową czołówkę, a która mundial będzie oglądać w telewizji. 

Polska wyszła na to spotkanie mocnym składe. Podobnym, jaki prawdopodobnie zagra w meczu otwarcia zmagań grupy H na mistrzostwach świata. Jedyne wątpliwości to obsada bramki (Fabiański lub Szczęsny) i środek obrony. 

Jako ósma drużyna światowego rankingu zaaplikowaliśmy północno-wschodnim sąsiadom cztery bramki. Choć, jak mówił Adam Nawałka, w meczu Polska – Litwa wynik nie jest najważniejszy, to pokazaliśmy formę przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata. 

Polska – Litwa 4-0 (2-0)
Robert Lewandowski 19 min., 33 min., Kownacki 71 min., Błaszczykowski 82 min.

Poniżej zapis całego spotkania:

Chwileczkę...