GIGANTYCZNA manifestacja kroczy przez Warszawę! Media o tym milczą

Protest Stop NOP 2018

Przez Warszawę kroczy gigantyczna manifestacja, o której… solidarnie milczą wszystkie największe telewizje i portale w Polsce. – I jak tu nie wierzyć w teorie spiskowe – pytają zirytowani inicjatorzy protestu. Faktem jest jednak, że Protest STOP NOP 2018 jest nie na rękę wielu grupom interesów. 

Kilkadziesiąt tysięcy osób bierze udział w dzisiejszej manifestacji na ulicach stolicy. Jednak ani w TVP, ani w TVN protest nie jest relacjonowany. Ta druga stacja wciąż wałkuje temat politycznego protestu niepełnosprawnych w Sejmie.

Ten jednak zakończył się tydzień temu, tymczasem pod nosem dziennikarze mediów głównego nurtu mają gigantyczny protest. Tak liczny, że siły antyrządowe mogłyby o podobnej frekwencji pomarzyć. Jednakże gdy demonstruje KOD czy tzw. Obywatele RP, mainstreamowe media relacjonują kilkusetosobowe pikiety z wypiekami na twarzy.

Podobnie z innymi lewackimi czy prawicowymi wydarzeniami. Tym jednak razem zapanowała zmowa milczenia. Komu zależało na tym, by tak się stało? Bo naprawdę trudno uwierzyć, że doświadczeni dziennikarze nie zauważają tak pokaźnego morza ludzkich głów.

Dziś obchodzony jest światowy Dzień Świadomości Powikłań Poszczepiennych. Marsz w Warszawie przeszedł z Ronda Romana Dmowskiego przed Kancelarię Premiera. Jego uczestnicy domagali się wprowadzenia dobrowolności szczepień. Obecnie są one dla wszystkich przymusowe.

Protest STOP NOP 2018

Dobrowolność obowiązuje w 20 krajach europejskich, także Rosji. Podczas protestu były zbierane podpisy pod obywatelskim projektem w tej sprawie. Akcja potrwa do końca czerwca. Justyna Socha, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP” ma nadzieję, że uda się doprowadzić do oczekiwanych zmian.

Jest wiele osób, które wiedzą, że pełna informacja i wolny wybór w kwestii szczepień, to prawo, którego domaga się coraz większa rzesza ludzi, nie tylko rodziców, ale także lekarzy, naukowców, przeróżnych działaczy. Temat na pewno jest trudny i kontrowersyjny, natomiast trzeba rozmawiać i edukować, jakie jest pełne ryzyko związane z zabiegiem szczepienia, których odpowiedzi na pytania nie ma. Świat nauki powinien się nad nimi pochylić zamiast brać udział w cenzurowaniu tej kwestii, ponieważ chodzi o naszą przyszłość, o dzieci – mówi Justyna Socha.

Przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów pojawili się poszkodowani rodzice oraz aktywiści. Organizatorem wydarzenia jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP” oraz International Revolution For Choice.

Chwileczkę...