Prezydent z PO idzie do więzienia! Nie zdołał się wymigać

Iwona Hartwich

Wymiar sprawiedliwości obecnie nie ma litości dla polityków, którzy dopuścili się przestępstw. Przekonał się o tym na własnej skórze prezydent z ramienia Platformy Obywatelskiej. Długo próbował wymigać się od kary pozbawienia wolności, koniec końców trafi za kratki.

Jest to kolejny polityk związany z PO, który po Stanisławie Gawłowskim oraz Pawle Królikowskim wpadł ostatnio w tarapaty.

Ryszard Ścigała wyląduje w więzieniu

Mowa o byłym prezydencie Tarnowa Ryszardzie Ścigale, który został skazany prawomocnym wyrokiem na 3 lata pozbawienia wolności w związku z tym, że dopuścił się przyjęcia łapówki w wysokości 70 tysięcy złotych od firmy Strabag.

– Tarnowski Sąd Okręgowy nie zgodził się dzisiaj na odroczenie wykonania kary byłemu prezydentowi Tarnowa Ryszardowi Ścigale, skazanemu prawomocnie na 3 lata więzienia za przyjęcie 70 tys. zł łapówki – oświadczył Tomasz Kozioł, który jest rzecznikiem Sądu Okręgowego w Tarnowie.

Polityk długo próbował wymigać się od kary. Mężczyzna wnioskował o odroczenie wykonania kary w związku z tym, że musi opiekować się osobami najbliższymi. Sąd jednak nie przyjął tej argumentacji za zasadną stwierdzając, iż w jego otoczeniu są inne osoby, które równie dobrze mogą sprawować ten obowiązek.

Sąd nie zgodził się na odroczenie kary

– Skazany może też zapewnić byt najbliższym na czas odbywania kary, bowiem dysponuje częścią kwoty ze zwolnionego zabezpieczenia majątkowego, a także sporym majątkiem, na który składają się m.in. udziały w nieruchomościach, akcje spółek i pojazdy – wyliczał sąd.

W związku z dzisiejszą decyzją sądu, jeśli były prezydent Tarnowa, dalej będzie próbował uniknąć kary, zostanie doprowadzony do więzienia siłą.

Ryszard Ścigała zaczął już odbywać karę wcześniej. Wpłacił jednak 450 tysięcy złotych w związku z czym został wypuszczony na wolność. Teraz sąd zdecydował, że polityk wróci za kratki i odsiedzi swoje.

W związku z uprawomocnieniem się wyroku, polityk utraci mandat radnego, który zdobył w wyborach w 2014 roku.

Źródło: niezalezna.pl

Chwileczkę...