Kijowski znowu chce obalić PiS. Zwołał demonstrację, żeby …

Mateusz Kijowski
Fot. Wikipedia

Liderzy opozycji, którzy na jakiś czas odeszli w cień zatęsknili za swoim dawnym znaczeniem na polskiej scenie politycznej i teraz chcą wrócić do gry. Mateusz Kijowski zwołuje demonstrację.

Niedawno głośno było o raporcie Instytutu Bronisława Komorowskiego. Były prezydent przygotował dokumenty, które miały pogrążyć PiS. W papierach była mowa między innymi o tym, że partia Jarosława Kaczyńskiego niszczy Konstytucję.

Bronisław Komorowski chce wrócić do gry

Zdaniem sympatyków opozycji marzących o obaleniu władzy sprawowanej przez Prawo i Sprawiedliwości Bronisław Komorowski chciał w ten sposób z przytupem wrócić do politycznych rozgrywek o władzę na najwyższym szczeblu.

Teraz ponownie na „tron” lidera opozycji zapragnął powrócić również Mateusz Kijowski. Czymś, co może być odebrane za śmieszne w całej sprawie jest fakt, że były lider KOD-u ostatnio nie bardzo umiał pomóc sam sobie, w związku z czym zwolennicy opozycji musieli zorganizować zbiórkę pieniędzy „na życie” dla byłego szefa Komitetu Obrony Demokracji. Co ciekawe, działo się to na portalu stworzonym z myślą o pomocy osobom chorym, czy niepełnosprawnym.

Mateusz Kijowski zwołał demonstrację

W związku z powyższym Mateusz Kijowski wraz ze stowarzyszeniem Wolność Równość Demokracja na sobotę zwołał demonstrację na pl. Powstańców Warszawy, której celem ma być obalenie Jacka Kurskiego z funkcji szefa TVP, która przez opozycyjnego działacza nazywana jest upolitycznioną TVPiS.

– TVPiS codziennie atakuje nas nachalną propagandą w stylu Goebbelsowskim. W noc muzeów zróbmy pod tym skansenem totalitarnego kłamstwa raban! – napisali organizatorzy akcji na Facebooku, a chęć udziału w wydarzeniu zapowiedziało około 100 osób.

– Jacek Kurski szybko przekształcił TVP w propagandową tubę PiS. Wypełniając wolę swego wodza, Kurski i jego ludzie zaktualizowali pamiętne z PRL, wypisywane na murach hasło „telewizja kłamie!” Pokażmy, że nie jesteśmy „ciemnym ludem”, gotowym kupić każde kłamstwo płynące z zawłaszczonej przez PiS państwowej – czyli także naszej – telewizji! – argumentują inicjatorzy manifestacji.

Były szef KOD-u pragnie wygwizdać Kurskiego

Głos zabrał również Mateusz Kijowski, który wystąpił do społeczeństwa z apelem, by wygwizdać Jacka Kurskiego.

– Nie chcesz programów dla ludu ciemnego? Przyjdź by wygwizdać Jacka Kurskiego – napisał Kijowski na Twitterze.

Wiele wskazuje na to, że były szef Komitetu Obrony Demokracji marzy o tym, aby znowu stać się liderem opozycji. Wielu internautów śmieje się jednak z tego, bowiem dotyczasowa działalność Mateusza Kijowskiego w KOD-zie nie przybliżyła opozycji ani o krok, do przejęcia władzy w Polsce.

Źródło: Rp.pl

Chwileczkę...