Komorowski chce rozszarpać PiS. Ma już papiery które …

Bronisław Komorowski
Fot. Wikipedia

Bronisławowi Komorowskiemu bardzo spodobało się bycie najważniejszą osobą w państwie polskim. Jako marszałek Sejmu przejął obowiązki głowy państwa w związku ze śmiercią, którą poniósł pod Smoleńskiem Lech Kaczyński. Choć ostatnio był na marginesie polskiej polityki, teraz postanowił wrócić do gry.

Funkcja prezydenta Polski na tyle przypadła do gustu Bronisławowi Komorowskiemu, że w 2010 roku wystartował w wyborach z ramienia Platformy Obywatelskiej i pokonał będącego w żałobie Jarosława Kaczyńskiego.

Michnik nie wierzył w przegraną Komorowskiego

Po 5 latach prezydentury ubiegał się reelekcję. Zapewniony przez Adama Michnika, który w programie Tomasza Lisa oznajmił, iż z Komorowskim nikt nie wygra, bowiem były prezydent musiałby dopuścić się przejechania pod wpływem alkoholu ciężarnej zakonnicy na pasach, by stracić szanse na ponowny wybór, polityk Platformy Obywatelskiej pełen entuzjazmu przystąpił do kampanii wyborczej.

Być może była głowa państwa zlekceważyła konkurentów w wyścigu o fotel prezydenta i z tego rozluźnienia Bronisławowi Komorowskiemu seryjnie zaczęły przydarzać się coraz bardziej kompromitujące wpadki.

Bronisław Komorowski przegrał z Andrzejem Dudą

Jakim szokiem dla byłej głowy państwa musiała być przegrana w 2015 roku z szerzej przed wyborami nieznanym Andrzejem Dudą z PiS-u. Wszystko wskazuje jednak na to, że Bronisław Komorowski otrząsnął się już po porażce. Polityk przygotował bowiem dokumenty, które mają uderzyć w Prawo i Sprawiedliwość.

W związku z powyższym Instytut Bronisława Komorowskiego przygotował raport, w którym punktuje rządy Prawa i Sprawiedliwości. Z dokumentu wynika, że w Polsce pod rządami partii Jarosława Kaczyńskiego doszło do licznych naruszeń Konstytucji, a rząd pogardza standardami demokratycznymi. Jest w nim również mowa o niechlujstwach legislacyjnych oraz przejęciu przez PiS Trybunału Konstytucyjnego.

Raport byłego prezydenta

– Cały ten proces, rozpoczęty od ubezwłasnowolnienia a potem opanowania Trybunału Konstytucyjnego, trwa już 2,5 roku. W związku z tym myśmy się trochę przyzwyczaili do tego, że różne dziwne zjawiska mają miejsce – to jest efekt rozłożenia w czasie. Ale właśnie suma, czy opisanie, pokazanie naraz tego całego zjawiska – dopiero ono robi wrażenie. Na mnie ten raport robi ogromne wrażenie, ze względu na pokazanie zarówno konsekwencji w przekształcaniu ustroju państwa polskiego z naruszeniem prawa – poprzez złamanie konstytucji, i robi to na mnie ogromne wrażenie ze względu na to, że jest to proces kontynuowany świadomie. Raport jest skierowany do opinii publicznej, którą należy uwrażliwiać, iż naruszenie konstytucji niszczy podstawy naszej państwowej i społecznej organizacji – powiedział Bronisław Komorowski.

Czyżbyśmy o czymś nie wiedzieli i jesteśmy właśnie świadkami spektakularnego powrotu do polityki człowieka, któremu władza tak bardzo przypadła do gustu? Obserwując polską scenę polityczną można dojść do wniosku, że wszystko jest możliwe.

Źródło: niezalezna.pl

Chwileczkę...