Wybitny Niemiec zrzeknie się obywatelstwa przez Merkel. „Neonazistowski klub”

Karl Lagerfeld

Angela Merkel ostatnio uderzana jest niemal z każdej strony. Niemiecka polityk, która do tej pory zdawała się mieć twardą skórę w końcu zaczyna mięknąć. Jak głoszą bowiem brukselskie kuluary, kobieta nie chce już dłużej być kanclerzem, a zamierza zostać szefową Komisją Europejskiej, gdzie będzie miała spokój od krajowej polityki.

Okazuje się, że decyzje, które podjęła szefowa niemieckiego rządu wpędzają naszych zachodnich sąsiadów w wielkie tarapaty. Niemiecka gospodarka słabnie, a polityk jest coraz bardziej zaciekle krytykowana za sprowadzenie do Niemiec rzeszy imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu.

Karl Lagerfeld ma dosyć

Nie wytrzymują nawet ludzie show-biznesu. Okazuje się, że jeden z najwybitniejszych niemieckich projektantów mody Karl Lagerfeld poważnie rozważa zrzeczenie się niemieckiego obywatelstwa.

– Czy naprawdę Angela Merkel musiała powiedzieć, że przyjęcie miliona migrantów jest konieczne, gdy w tym samym czasie Francja, określająca się jako miejsce, w którym przestrzega się praw człowieka, zobowiązała się przyjąć 30 tysięcy osób? – stwierdził projektant mody w wywiadzie na łamach francuskiego „Le Point”.

W dalszej części wywiadu Niemiec powiedział jasno, że jeśli Angela Merkel nie zawróci z drogi proimigracyjnej, którą obrała, zamierza porzucić niemieckiego obywatelstwo. Następnie powiedział, że mimo, iż szefowa niemieckiego rządu miała dobre intencje, to popełniła błąd.

Angela Merkel w ogniu krytyki

– Chciała pokazać się z dobrej strony. Będąc córką pastora, nie znosi zła, jakie Niemcy wyrządziły innym po 1939 roku. Paradoks polega na tym, że chcąc naprawić to zło, ona przyśpieszyła jego dojście do władzy. AfD nie istniało, a jedno zdanie Merkel sprawiło, że istnieje (…) Jeśli to się nie skończy, zrezygnuję z niemieckiego obywatelstwa. Nie chcę być częścią tego neonazistowskiego klubu – argumentował Karl Lagerfeld.

Ikona niemieckiego świata mody już wcześniej gromiła Angelę Merkel, za ściąganie do Niemiec uchodźców. Zdaniem Lagerfelda jest to cios wymierzony w Żydów.

– Nie możemy mordować milionów Żydów, a potem, choć upłynęły dziesięciolecia, wpuszczać miliony ich najgorszych wrogów – stwierdził projektant mody.

Źródło: dorzeczy.pl

Chwileczkę...