Orban PORAZIŁ UE. „Wprowadzimy do węgierskiej konstytucji zapis przeciw Unii”

Viktor Orban

Do tej pory to Unia Europejska uchwalała prawa przeciwko krajom członkowskim, w których rządzi prawica. Teraz będzie odwrotnie. Viktor Orban bezlitośnie punktuje zgubny wpływ na przyszłość Europy zarządzeń płynących z Brukseli.

Szef węgierskiego rządu znowu wprowadza nową jakość do europejskiej polityki. Dotychczas Unia była stroną ingerującą w porządek prawny krajów należących do organizacji, które przez brukselskich urzędników uznawane były za „łamiące europejskie wartości”.

Unia narzuca krajom członkowskim „wartości” i „standardy”

Doskonałym przykładem takiego postępowania Unii jest choćby wprowadzenie przeciw Polsce sławetnego artykułu 7 dotyczącego stanu praworządności w naszym kraju, czy uzależnianie rozdzielania budżetu UE pomiędzy państwa w zależności od tego, w jakim zakresie respektowane są unijne standardy dotyczące porządku prawnego.

Przed taką ingerencją ze strony organizacji postanowił zabezpieczyć swój kraj Viktor Orban, który zamierza wprowadzić do konstytucji węgierskiego państwa zapis zakazujący Unii Europejskiej na narzucanie relokacji uchodźców na terenie Węgier.

Viktor Orban chce powstrzymać unijne szaleństwo

Węgierskiemu premierowy leży na sercu przede wszystkim dobro swojego państwa, ale przestrzega też całą Europę, by w końcu otworzyła oczy.

– Kraje, które nie zastopują imigrantów przepadną – powiedział Viktor Orban.

Zdaniem szefa węgierskiego rządu Unia Europejska prowadzi obecnie politykę białej flagi. Nie potrafi i nie chce przeciwstawić się coraz bardziej masowemu napływowi na „Stary Kontynent” przybyszów z państw afrykańskich oraz z Bliskiego Wschodu.

 – Afryka chce rozwalić nasze drzwi, a Bruksela nie broni nas. Europa już jest zalewana przez falę imigrantów i Bruksela tylko się temu przygląda z rękoma podniesionymi do góry – argumentował premier Węgier.

Okazuje się, że polityka prowadzona przez Viktora Orbana zdobywa coraz większą sympatię Węgrów. Po ostatnich wyborach, które odbyły się niedawno na Węgrzech partia Fidesz uzyskała bowiem konstytucyjną większość.

Premier Węgier poraził UE

W związku z powyższym premier Węgier zapowiedział, że niebawem zostaną do węgierskiej konstytucji wprowadzone zapisy zakazuję przyjmowaniu przez Węgry nielegalnych imigrantów oraz brak zgody na jakąkolwiek przymusową relokację imigrantów na Węgrzech.

Unia Europejska jest porażona takim obrotem spraw. Do tej pory bowiem straszyła Budapeszt ogromnymi karami, za brak przyjmowania uchodźców. Wprowadzenie stosownych zapisów do konstytucji Węgier uniemożliwi Unii jakąkolwiek ingerencje w tym zakresie.

Proponowane linki:

  1. Czeski prezydent powiedział, co myśli o opozycji w Polsce!
  2. Wenezuelka błaga o pomoc. „Polacy, pomóżcie mojemu krajowi, niech świat usłyszy!”
  3. Światowe media: „Lewy” zrobi coś niesamowitego! Otwiera w Polsce nowy biznes

Źródło: polskatimes.pl

Chwileczkę...