Finlandię WMUROWAŁO! Zazdrości Polsce wielkiego sukcesu

Finlandia

Finlandia jest zdumiona sukcesem Polski. Okazało się, nasza gospodarka jest o wiele bardziej wydolna niż fińska. Jest coś, czego Finowie zazdroszczą Polakom.

W Finlandii przed rokiem wprowadzono na próbę pilotażowy program, który można określić mianem fińskiego 500+. Objął on początkowo małą grupę obywateli, w ramach testu. W przypadku powodzenia miał być rozszerzony na całe społeczeństwo.

Finlandia zdumiona sukcesem Polski

Okazało się jednak, że tamtejsza gospodarka nie może pozwolić sobie na kontynuowanie programu. W związku z powyższym Finowie są zdumieni, iż W Polsce 500+ ma się dobrze, a Prawo i Sprawiedliwość ciągle ogłasza wprowadzenie nowych projektów socjalnych.

Zdaniem ekspertów, partii Jarosława Kaczyńskiego udaje się z powodzeniem zaprowadzać w Polsce model państwa opiekuńczego, bowiem rządowi udało się uszczelnić wpływy z VAT-u, w związku z wojną wypowiedzianą mafii wyłudzającej zwrot podatku VAT.

Fińskie 500+ nie wypaliło

Finowie w 2017 roku wprowadzili tak zwany bezwarunkowy dochód osobisty. Projekt wywołał wielką aprobatę obywateli, teraz już wiadomo, że się nie udał. Finom zabrakło pieniędzy.

Program polegał na tym, że rząd miał wypłacać wszystkim obywatelom świadczenia w takiej samej kwocie, bez brania pod uwagę tego, kto jaki ma dochód i sytuację materialną.

Nie będzie kontynuacji projektu

W ramach testów projektu dwa tysiące bezrobotnych Finów otrzymywało po 560 euro miesięcznie i absolutnie nie musieli się tłumaczyć z tego, co robią ze środkami.

–  Pierwotnie planowano, by eksperyment w bieżącym roku rozszerzyć także na osoby pracujące. Chciano zbadać, czy bezwarunkowy dochód umożliwia także nowe kroki w karierze zawodowej. Teraz wiadomo, że do tego drugiego etapu już nie dojdzie, co dla badaczy jest gorzkim rozczarowaniem. Czas trwania eksperymentu jest zbyt krótki i jest zbyt mało pieniędzy, aby możliwe było wyciągnięcie końcowych wniosków z tak dużego projektu  – opisuje sprawę dziennik „Svenska Dagbladet”.

Proponowane linki:

  1. Ale BOMBA! PiS poszedł na całość. „Wprowadzamy 1000+”
  2. MAKABRYCZNE! W Szwecji szkoły zamieniły się w więzienia
  3. Brytyjki nie chcą Polaków? Wyjaśniamy dlaczego

Źródło: msn.com

Chwileczkę...