Wiemy, od kiedy wypłaty 300+! Szybciej, niż się spodziewaliśmy

3

Na ostatniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie ogłoszono między innymi wprowadzenie unikalnego programu „300+”. Obejmie on kilka milionów polskich rodzin i bez wątpienia będzie odczuwalnym wsparciem dla domowych budżetów. 

Premier Morawiecki jest zwolennikiem programów socjalnych. Prawo i Sprawiedliwość – tak jak zapowiadało przed wyborami parlamentarnymi – stawia głównie na wspieranie rodzin. Po 500 plus, przyszedł czas na program 300 plus.

ZOBACZ TEŻ: Durczok wpadł w szał! Wściekle zaatakował rząd PiS

300 plus – od kiedy?

Miliony polskich rodzin bardzo ucieszyła wieść o tym, że państwo po raz kolejny wesprze je finansowo. Dlatego zapewne większość z nich zastanawia się, kiedy nowy program wejdzie w życie. Stanie się to szybciej, niż ktokolwiek mógł przypuszczać, bo już w tym roku.

Jednorazowa, coroczna wyprawka wyniesie 300 zł na jedno dziecko. Oznacza to, że gdy dana rodzina posiada na przykład trójkę dzieci w wieku szkolnym (poniżej 18. roku życia), otrzyma 900 zł, w przypadku czwórki dzieci – 1200. Nie ma rzecz jasna limitu.

Dla kogo 300 plus?

Tak jak nie ma progu dochodowego. Warunki nowego programu rządowego miałyby obejmować wszystkich rodziców, niezależnie od wysokości uzyskiwanych dochodów. Świadczenia zostaną wypłacone już w sierpniu tego roku, czyli tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, który rozpoczyna się 1 września.

Nowy pomysł rządu oczywiście nie wszystkim się podoba. Politycy opozycji (PO, Nowoczesna, PSL) ostro krytykują rządzących. Podobnie jak przed wprowadzeniem programu 500+ przewidują, że budżet się rozsypie, a środków na wypłaty świadczeń w końcu zabraknie. Nic takiego nie ma jednak miejsca. Na pytanie, skąd państwo weźmie pieniądze na kolejne programy socjalne, premier Morawiecki odpowiada: z wpływów z VAT.

Prawo i Sprawiedliwość uszczelniło bowiem wpływy z VAT-u. Zlikwidowano potężne złodziejskie grupy, które co roku wyprowadzały z Polski miliardy złotych. Nadwyżką w budżecie rządzący mają teraz zamiar podzielić się z z obywatelami. Oprócz 300+, wprowadzony zostanie m.in. program bezpłatnych leków dla kobiet w ciąży.

3 KOMENTARZE

  1. na wyprawkę do przedszkola wydałam ponad 300zł a po pół roku 150zł były tylko to artykuły szkolne bez plecaka i książek za które zapłaciłam 180zł więc dla rodziny 300zł na rozpoczęcie roku to bardzo dużo

    1

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here