Przerażony Tusk chodzi po Brukseli i błaga o wsparcie. „Chcą mnie aresztować”

6

Do Donalda Tuska wreszcie dotarło. W przerażeniu chodzi w Brukseli od gabinetu do gabinetu i błaga o wsparcie. Przez ostatnie miesiące jego zaangażowanie w polską politykę ograniczało się do krytykowania rządu PiS w mediach społecznościowych i wywiadach. 

Teraz jednak poszedł o krok dalej. Swój spór z Jarosławem Kaczyńskim usiłuje umiędzynarodowić. Doskonale zdaje sobie bowiem sprawę, że prawdopodobieństwo tego, iż trafi za kratki, wzrosło drastycznie. Wie też – i to jak nikt inny – jaka była rola jego i jego syna w aferze Amber Gold.

Obecny przewodniczą Rady Europejskiej próbuje utrudnić Polsce dialog z Komisją Europejską. Takie zachowanie wpływa na niekorzyść całego państwa polskiego, ale ono nie stanowi raczej dla Tuska najwyższej wartości. Donald Tusk usilnie próbuje osłabić pozycję obecnego rządu.

Tusk pójdzie do więzienia?

Tusk odniósł się do sprawy, w którą jest zamieszany jego syn. Afera Amber Gold od dawna jest jednym z głównych tematów na polskiej scenie politycznej. Powiązanie syna przewodniczącego Rady Europejskiej z tą aferą jest utrudnieniem w tworzeniu pozytywnego wizerunku Tuska i jego środowiska.

Donald Tusk będzie również zeznawał w sprawie Tomasza Arabskiego. Arabski od dłuższego czasu był oskarżany przez polityków PiS o niedopełnienie obowiązków w sprawie organizacji lotu prezydenckiego samolotu do Smoleńska. Sąd Okręgowy w Warszawie odmówił oddalenia pozwu wniesionego przez rodziny ofiar katastrofy przeciwko pięciu funkcjonariuszom publicznym, w tym przeciwko Arabskiemu – donosi polskatimes.pl

Przewodniczący Rady Europejskiej ma rozpowiadać po Brukseli, o tym, co go czeka. Rozmówca reporterki z grona polskich dyplomatów powiedział o Donaldzie Tusku: – Nie ma z jego strony wsparcia, ale też niespecjalnie przeszkadza. A inny rozmówca miał przyznać, że: – Tusk rozpowiada po Brukseli, że PiS go aresztuje i jego syna także.

A to może zaszkodzić atmosferze porozumienia w ważnym dla Polski dialogu z KE. Inna sprawa, że prezes Prawa i Sprawiedliwości jest bardzo zdeterminowany ws. osadzenia Tuska w więzieniu. Uważa go bowiem za zdrajcę i jednego z głównych inicjatorów gigantycznej grabieży polskiego majątku narodowego.

6 KOMENTARZE

 1. Spokojnie,jak do Brukseli pojedzie Morawiecki i przedstawi dane finansowe PIS-u za 2 lata i powie jak wyglądała Polska za czasów Tuska i opowie o aferach,to Bruksela otworzy oczy ze zdziwienia.Tam kłamstwa Po-wskie sa szerzone i zostaną obalone DOWODAMI!!

  16

  4
  • Tusk to niemiecki agent, a berlinowi nie zalezy na silnej Polsce, wrecz odwrotnie. Stad tez nie chca reform Polski. Dla nich liczy sie balagan i Tusk sprzedajacy stocznie ,Lot i lobbujacy NS2.

   12

   3
 2. Tusk to polityczna hiena,która oparła swoją karierę na wyimaginowanych „wartościach” unijnego kołchozu przy czym w chwili premierostwa ulegał dopiero swoistej indoktrynacji politycznej,którą zachłysnął się nie odwracalnie. Dzisiaj następuje otrzeźwienie ale tylko w stosunku do własnej kariery ale nie do błędów jakie zgotował Polakom swoimi decyzjami i polityką własnej zwyrodniałej moralnie partii,która preferowała wartości modowe i to niskiego rzędu /gender,RGBT,zyskowne dla członków prywatyzacje i inne,które ujrzą jeszcze światło dzienne !

  5

  1
 3. Tusk niech się nie przejmuje aresztem,ponieważ dołączy do swoich i utworzy nowe ugrupowanie platforma w pasiaki

  2

  1
 4. Robia Pisdzielcy polityczne szol,bo boja sie Tuska.Jesli macie takie informacje ze Tusk jest zlodziejem i widzieliscie to obowiazkiem jest poinformowac organy scigania a nie pisac bzdury na fejsie.Nigdy nie uwierze je Tusk mogl byc zamiezany w jakies przewalki.To madry czlowiek,jakim by musial byc glupcem aby byc zamieszany w afere.Kaczor zazdrosci wszystkiego Tuskowi i napuszcza ludzi to podly czlek

  1

  1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here