Macron szczuł na Polskę. Trump zdemaskował go na oczach świata!

1

Prezydent Francji Emmanuel Macron został brutalnie zdemaskowany przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. Przyłapany na kłamstwie polityk znad Sekwany zamilkł w zażenowaniu.

W maju ubiegłego roku Emmanuel Macron wyraźnie pokonał w wyborach prezydenckich swoją główną konkurentkę – Marine Le Pen. Kandydatka Frontu Narodowego już wtedy zapowiadała, że poparcie społeczne dla Macrona tuż po wyborach zacznie drastycznie spadać.

ZOBACZ TEŻ: Bruksela: Właśnie zapadła ostateczna decyzja ws. Polski! „Nie ma od niej odwołania”

Macron kłamał

I nie pomyliła się ani trochę. Macron, który wygrał w maju wybory prezydenckie we Francji uzyskał wówczas 66 proc. głosów. Już trzy miesiące później, w zależności od sondażu, francuski prezydent miał 36-40 proc. poparcia.

Teraz jest ono jeszcze niższe, często niższe niż 30 proc. Macron nie pomaga sobie takimi wpadkami jak teraz. Ogłosił coś, co natychmiast zdementował Biały Dom. A przecież miał być znaczącym na arenie globalnej politykiem.

Jakby tego było mało, zaatakował Polskę, obrażając nasz rząd, mentalność naszego narodu i grożąc, że jeśli nie będziemy posłuszni wobec zachodu, spotkają nas konsekwencje. Trump wielokrotnie apelował do polskich rządzących, by nie ulegali wszelkim naciskom. Właśnie za wywyższanie się nad Polską czy Węgrami, a także szaleńczą politykę migracyjną, Trump nie lubi Angeli Merkel. Macron to jej polityczny klon, zatem także nie może liczyć na sympatię amerykańskiego prezydenta. ZOBACZ TEŻ: Macron znów grozi Polsce. Atak paniki prezydenta Francji

Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział w niedzielę, że przekonał przywódcę USA Donalda Trumpa do utrzymania w Syrii sił amerykańskich. Bronił też decyzji o przeprowadzeniu przez Francję, USA i Wielką Brytanię nalotów na cele syryjskiego reżimu.

Według francuskiego prezydenta, w rozmowie telefonicznej, jaką przeprowadził on z Trumpem przed sobotnimi atakami, zdołał nakłonić go do niewycofywania z Syrii wojsk USA. „Przekonałem go, że konieczne jest pozostanie na miejscu” – powiedział Macron. Na tę wieść Trump zapewne z politowaniem się uśmiechnął.

Prezydent Donald Trump nadal chce, aby wojska amerykańskie w Syrii wróciły do domu tak szybko, jak to możliwe – oświadczył Biały Dom w niedzielę, po tym jak francuski prezydent Emmanuel Macron powiedział, że przekonał Trumpa do utrzymywania w Syrii sił amerykańskich. Administracja Trumpa ujawniła zatem kłamstwo prezydenta Francji. Jak widać, liberałowie całego świata wymyślają różne „fakty” na potrzeby własnej propagandy.

1 KOMENTARZ

  1. Jak z tego wynika?. Prezydent Francji jest nikim innym?. Jak (prostaczkiem) ??? Zongluje w tej polityce jak malpa w kapieli!!! – tylko czy uda mu sie wykapac???. Takich jak On piora w pralkach!! . Tego przykladem dal prezydent Tramp. Gdyby On znal historie tych dwoch narodow tj. Francji – Polski i przy tym mial troche – ambicji- ,jego odniesienie bylo by INNE. Szkoda bo jest mlodym czlowiekiem, moglby zrobic duzo w Swiecie polityki miedzy krajami Europejskimi. Szkoda bo w dzisiejszej polityce Swiat chcialby , – postawic na mlodych bardziej energicznych ludzi ??? . Jakos to nie wychodzi!!!! Ale jak sie jest Satelita , to tak to jest!!!

    4

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here