Bruksela: Właśnie zapadła ostateczna decyzja ws. Polski! „Nie ma od niej odwołania”

6

Z OSTATNIEJ CHWILI W Brukseli właśnie zapadła ostateczna decyzja w sprawie Polski. Tak jak się spodziewaliśmy, europejscy dygnitarze nie odpuścili. Ta sytuacja pokazuje, jak wielkie prawa do decydowania o terytorium państw członkowskich uzurpuje sobie Bruksela. 

Końca dobiegł właśnie konflikt trwający od 2016 roku. Choć toczył się on z lekka na poboczu (w centrum uwagi były kwestie sądownictwa i tzw. uchodźców), to i tak miał bardzo duże znaczenie w kontekście postrzegania przez Polaków całej Unii Europejskiej.

ZOBACZ TEŻ: Wiemy, od kiedy wypłaty 300+! Szybciej, niż się spodziewaliśmy

Bruksela zdecydowała. Nie ma odwołania

Okazuje się bowiem, że „rząd centralny” w Brukseli jest przekonany, że wszedł już w posiadanie nie tylko władzy ustawodawczej nad naszym krajem, ale i jego terytorium. Właśnie zostaliśmy ukarani za dysponowanie własnymi zasobami.

Wyrok, który kończy spór ciągnący się od 2016 r., został wydany przez Wielką Izbę Trybunału składającą się z 15 sędziów. Od orzeczenia nie ma odwołania. Trybunał uznał, że Polska nie wypełniła zobowiązań wynikających z dyrektyw siedliskowej i ptasiej.

Decyzje polskich władz ws. zwiększonej wycinki w Puszczy Białowieskiej naruszają prawo UE – orzekł dziś Trybunał Sprawiedliwości UE w Luksemburgu. Trybunał wskazał, że wycinki nie mogą być uzasadnione bezprecedensową gradacją kornika drukarza.

Wyrok nie wiąże się z żadnymi karami finansowymi, bo Polska wycofała ciężki sprzęt z Puszczy. Gdyby jednak doszło do wznowienia wycinki, wówczas Komisja mogłaby wnioskować o sankcje finansowe. – Zgodnie za zapowiedzią dostosujemy się do wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE ws. Puszczy Białowieskiej – podkreślił rzecznik resortu środowiska Aleksander Brzózka. Trybunał orzekł, że zwiększona wycinka Puszczy Białowieskiej naruszyła prawo UE.

6 KOMENTARZE

  1. No to many zmiane GAJOWEGO!!! , Ciekawy bedzie ,- kolor jego MUNDURKU!!!. NO no zeby go czasem nie odszczelono w czasie sezonu dla mysliwych???

    1

    0
  2. Swiat musi zrozumiec, ze to nie Bruksela, boBelgia to nieznaczaca sie drobinka w morzu. Za tym stoi glowny gracz – Niemcy no I swiatowe zydowskie lobingi. Oficjalnie uzywaja Sorosa, ale to tez tylko maly pionek w porownaniu z Banking Elite-Totshilds, Rockefeller, Spinelli, Masons…. I cala ta zydowska swiatowa banda!!!

    4

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here