Prezes PiS ujawnił straszną prawdę o wraku Tu-154M. Tego nie spodziewał się nikt

fot. Pikio.pl

W ostatnich dniach temat katastrofy smoleńskiej znów trafił na pierwsze strony gazet i czołówki programów informacyjnych. We wtorek bowiem obchodziliśmy ósmą rocznicę tych tragicznych zdarzeń.

Polacy – w szczególności wyborcy PiS – najbardziej chcą dwóch rzeczy: wyjaśnienia okoliczności katastrofy oraz odzyskania wraku prezydenckiego samolotu. Z tym, że aby stało się to pierwsze, konieczne będzie odzyskanie pozostałości maszyny.

Złe wieści ws. wraku

ZOBACZ TEŻ: Bruksela: Nadzwyczajne spotkanie ws. Polski. Poprowadzi je George Soros!

A to nie taka prosta sprawa. Najdobitniej przekonali się o tym dyplomaci powołani przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Ludzie Jarosława Kaczyńskiego obiecali sobie, że gdy tylko dojdą do władzy, odzyskają wrak. Niestety Rosjanie są uparci, a na kolejne zapytania o polski samolot nie odpowiadają. „W ogóle żadnej reakcji” – relacjonował negocjacje z Federacją Rosyjską szef podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz.

Dziś prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział coś, czego sympatycy rządu nie chcieli usłyszeć. To straszna prawda o tym, jak może wyglądać nasza walka o odzyskanie polskiej własności. Kaczyński wyjawił, jakie są jego prognozy na najbliższe lata „smoleńskich negocjacji” z Rosją. Niestety nie są zbyt optymistyczne.

Prezes Kaczyński nie ma wątpliwości, że Rosja wraku nam nie odda. Jest jednak dobrej myśli jeśli o merytoryczną stronę śledztwa chodzi. – W tej chwili Rosja jest w takiej fazie swojej polityki, w której z całą pewnością wraku Tu-154M nam nie odda, ale myśmy sobie dali radę, został zeskanowany bliźniaczy samolot, będzie badany – powiedział, odpowiadając na pytania mieszkańców Trzcianki, prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że niedawno Polska Agencja Prasowa poinformowała, powołując się na źródła dyplomatyczne, że wielu międzynarodowych partnerów Polski wyraziło chęć wsparcia dla polskich zabiegów umiędzynarodowienia kwestii odzyskania wraku Tu-154M i zwiększenia nacisków na Rosję, na forum organizacji międzynarodowych, m.in. NATO i OBWE.

źródło: niezalezna.pl

Chwileczkę...