Zuckerberg zapomniał zeszytu i wyszedł! Oto treść jego notatek szefa Fb

Chwila nieostrożności i świat ujrzał notatki Marka Zuckerberga. Zeznający przed Kongresem szef Facebooka wyszedł na przerwę, ale zostawił w sali swój notes. Ten podejrzał fotoreporter i opublikował zdjęcie w internecie.

Zuckerberg zapomniał notatek

Szef Facebooka był przygotowany na każdą ewentualność podczas zeznawania przed kongresem Stanów Zjednoczonych. Podczas pięciogodzinnego przesłuchania ws. wycieku danych użytkowników, Zuckerberg udał się na przerwę.

ZOBACZ TEŻ: Atakował Polaków. Teraz Trump nazwał go „kłamliwą, oślizłą gnidą”!

Zapomniał jednak o swoich notatkach. Ten moment natychmiast wykorzystał jeden z obecnych na sali fotoreporterów. Był to łakomy kąsek dla mediów, bo zapiski szefa Facebooka mogły kryć wiele tajemnic tej globalnej sieci społecznościowej.

Zrobiłem ponad trzy tysiące zdjęć w ciągu pięciu godzin, jednak najważniejsze było notatnika – napisał na Twitterze fotograf Andrew Harnik, pokazując fotografię zeszytu szefa Facebooka, Marka Zuckerberga, który zeznawał przed Kongresem. Kiedy wyszedł na przerwę, zostawił na stoliku kajet z przygotowanymi wcześniej scenariuszami odpowiedzi na ewentualne pytania.

Podczas pięciogodzinnego przesłuchania odbyły się trzy krótkie przerwy, w czasie których pan Zuckerberg wychodził z pomieszczenia razem ze swoimi asystentami. W którymś momencie zauważyłem, że pozostawił otwarty notatnik na stole – relacjonował Harnik.

Po kilku minutach wróciła asystentka, która szybko go zamknęła – dodał fotograf. Nim to zrobiła, fotoreporter zdążył nacisnąć spust migawki.

Wycieki z zeszytu szefa Facebooka

Na kartkach widnieją zapisy dotyczące łącznie 14 tematów, do których przygotowano krótkie podpowiedzi. Pod hasłem „Obrona Facebooka” znalazł się scenariusz na ewentualność, gdy Zuckerberg zostanie „zaatakowany”. „Z całym szacunkiem, nie mogę się z tym pogodzić. Nie jesteśmy tacy” – czytamy w podpowiedzi. W notatkach Zuckerberga powstała też inna strategia „obrony”, mianowicie przypomnienie o dobrych stronach serwisu.

„Miliardy osób codziennie używają Facebooka, by łączyć się z ludźmi, którzy mają dla nich znaczenie. Rodziny odnawiają kontakty, ludzie poznają swoje drugie połowy i biorą śluby, powstają ruchy społeczne” – czytamy o mocnych według Zuckerberga stronach Facebooka. W notatkach możemy znaleźć cały temat poświęcony Timowi Cookowi, prezesowi firmy Apple. Zgodnie ze scenariuszem szef Facebooka powinien porównywać obie firmy argumentując, że również Apple nie wystrzegło się błędów w przeszłości.

Jak czytamy dalej, Zuckerberg był przygotowany nawet na pytania, które mogły dotyczyć rezygnacji ze stanowiska szefa serwisu. „Zrezygnować? Stworzyłem Facebooka. To są moje decyzje. Popełniałem błędy. To ogromne wyzwanie, jednak rozwiązywaliśmy problemy wcześniej i zamierzamy rozwiązać również ten. Już podejmujemy działania w tej sprawie” – brzmi scenariusz odpowiedzi na pytanie o rezygnację Zuckerberga.

Chwileczkę...