Najnowszy sondaż rozwiewa wątpliwości. PiS totalnie miażdży opozycję! [WYNIKI]

3

Z OSTATNIEJ CHWILI Zaledwie dziś pojawił się sondaż, który wskazywał, że PO z .N mają szanse pokonać PiS. Jednak przed chwilą kolejna sondażownia opublikowała wyniki badania, które rozwiewa wszelkie wątpliwości.

Najnowszy sondaż

Od rana politycy opozycji i media im przychylne zachwycają się sondażem Kantar Public, według którego połączone siły Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej mogą pokonać Prawo i Sprawiedliwość.

„Opozycja, czyli wspólna lista Platformy Obywatelskiej i .Nowoczesnej mogłaby liczyć w wyborach na 32 proc. poparcia. O trzy punkty mniej w tym badaniu ma Prawo i Sprawiedliwości ze swoimi koalicjantami” – czytamy na stronie „Faktu”.

Czy to realne? Raczej nie, bo identyczne badania opublikowane dziś przez Centrum Badania Opinii Społecznej wskazuje coś zupełnie innego. Prawo i Sprawiedliwość po raz kolejny miażdży tzw. totalną opozycję.

Zaklinanie rzeczywistości przez siły opozycyjne niewiele daje. Polacy wciąż opowiadają się za rządem premiera Mateusza Morawieckiego, choć faktem jest, że PiS zanotowało ostatnio kilka wpadek wizerunkowych. Jednakże – jak się okazuje – spadek o 12 punktów procentowych, o których mówiła opozycja i prywatne sondażownie, należy włożyć między bajki.

Według opublikowanego dzisiaj sondażu CBOS, pierwsze miejsce pod względem poparcia wciąż zajmuje PiS i to z ogromną przewagą nad całą polityczną konkurencją. Na partię Jarosława Kaczyńskiego chęć głosowania wyraziło aż 46 proc. badanych. To wzrost o 2 punkty procentowe w porównaniu do poprzedniego badania CBOS.

Na drugim miejscu znalazła się PO, której poparcie również wzrosło o 2 pp. Niewiele to jednak zmienia, bo z poparciem na poziomie 16 proc. partii Grzegorza Schetyny wciąż brakuje bardzo dużo do pozostającego na czele PiS-u. W Sejmie znalazłyby się jeszcze: SLD (6 proc.) oraz Kukiz’15 (5 proc.).

3 KOMENTARZE

  1. Tylko PiS RATUNKIEM dla POLSKI , na długie lata ….. Nikt NAM więcej nie będzie robił wody z mózgu , tak jak robiło to PO i PSL … o ZIELONEJ WYSPIE SZCZĘŚCIA …..jaką była rozkradana Polska .za Ich RZĄDÓW ..

    6

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here