Macierewicz nie wytrzymał. Powiedział, co myśli o Andrzeju Dudzie

Antoni Macierewicz nie wytrzymał. Wprost powiedział, co sądzi o prezydencie Andrzeju Dudzie. Poszło o prezydenckie weto dla kontrowersyjnej ustawy, którą bardzo chciało przyjąć Prawo i Sprawiedliwość.

ZOBACZ TEŻ: Oto najnowsza decyzja marszałka. Zaboli pazernych posłów!

Były minister obrony narodowej, Antoni Macierewicz, bardzo źle zniósł zapowiedź prezydenta, który stwierdził, że zawetuje rządową ustawę. Jego zdaniem, tym zachowaniem prezydent odseparował się od obozu patriotycznego.

Macierewicz powiedział, co myśli

ZOBACZ TEŻ: PRZERAŻAJĄCE. Muzułmanka powiedziała Europejczykom całą prawdę – WIDEO

Dziś prezydent zapowiedział , że nie podpisze rządowego projektu ustawy o pozbawianiu stopni wojskowych osób i żołnierzy rezerwy, którzy w latach 1943-1990 swoją postawą sprzeniewierzyli się polskiej racji stanu oraz o zmianie ustawy o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej.

Antoni Macierewicz decyzję głowy państwa skomentował bardzo bezpośrednio. – To, co zostało przez Sejm uchwalone, bardzo zasadniczo różni się od ustawy, którą przygotowaliśmy. Przede wszystkim w ten sposób, że nasi koledzy, którzy przejęli odpowiedzialność za ministerstwo po styczniu 2018 roku, bardzo ograniczyli zakres osób, które są brane pod uwagę przy ewentualnej degradacji – stwierdził niedawny szef MON.

Bardzo żałuję, że doszło do takiego momentu, kiedy prezydent RP, wybrany w wolnych wyborach przez obóz patriotyczny, formułuje takie stanowisko, które jest sprzeczne w sposób zasadniczy z podstawowymi wskazaniami ruchu niepodległościowego i bardzo negatywnie się odciśnie na morale armii, w istocie przywracając ducha, ale też wzmacniając środowiska, które wywodzą się z układu stanu wojennego i tamtego czasu. To nie ma cienia wątpliwości, że to będzie traktowane jako gest w ich stronę i jest gestem w ich stronę. Bardzo wzmocni ich wpływy i prowadzi do bardzo istotnych dylematów dla ludzi obozu patriotycznego – powiedział Antoni Macierewicz.

Chwileczkę...