Putin upokorzony na oczach świata. Tego nie zapomni Polsce nigdy!

1

Polska rozwścieczyła prezydenta Rosji Władimira Putina. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że rosyjski przywódca nie zapomni nam tego przez długie lata. Putin dostał cios prosto w narodową dumę.

Rosjanie są bardzo dumni z Władimira Putina. Uważają, że pod jego rządami – choć ekonomicznie jest nieco słabiej – przynajmniej świat zachodni liczy się z Federacją Rosyjską. A wręcz się jej obawia.

Cios prosto w dumę

W tę właśnie dumę cios wystosowały władze w Warszawie. To już otwarte wypowiedzenie dyplomatycznej wojny Rosjanom. Polska zsolidaryzowała się z Wielką Brytanią, która kłóci się z Kremlem o to, kto jest odpowiedzialny za otrucie Siergieja Skripala.

Sprawa wokół rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala wciąż powoduje nowe konflikty na arenie międzynarodowej. Wiele państw stanęło w obronie Wielkiej Brytanii. Polska również zabrała głos, a najnowsze doniesienia powodują niepokój. Decyzja Andrzeja Dudy i jego kancelarii może spowodować daleko idące konsekwencje.

Jak informowaliśmy, UE podejmuje poważne kroki wobec Rosji. Trwają rozmowy i słychać pierwsze doniesienia o sankcjach, które mają spaść na kraj Władimira Putina. Rosja obawia się, że mogą zostać jej odebrane Mistrzostwa Świata. Z kolei Polska, która od dawna miała poważne zatargi z Unią Europejską, również zabrała głos w tej sprawie.

Czy prezydent Polski złoży Putinowi gratulacje w związku z jego zwycięstwem w wyborach? Głos w sprawie zabrał Krzysztof Szczerski, szef gabinetu Andrzeja Dudy. – Prezydent nie wyśle gratulacji panu prezydentowi Putinowi – podkreślił Szczerski.

Mało tego! Polskie władze spektakularnie zbojkotują imprezę, która jest oczkiem w głowie Władimira Putina. Jako pasjonat sportu i wielki patriota, Putin jest bardzo dumny, że to właśnie Rosja zorganizuje mundial. Tymczasem – a tego przecież chciano uniknąć – pierwsi prezydenci deklarują, że nie zjawią się w Moskwie na otwarciu mistrzostw świata.  – Wczoraj pan prezydent podjął decyzję, że nie będzie także uczestniczył jako przedstawiciel Polski w mundialu w Rosji (…). Mówimy na razie o inauguracji, na którą pewnie niektórzy by się z głów państw wybierali – zaznaczył Szczerski.

Ta decyzja może odbić się na relacjach polsko-rosyjskich. Putin nam tego nie zapomni. Oficjalna informacja szybko obiegła świat. Bez wątpienia klimat między krajami jeszcze bardziej się ochłodzi.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.