Merkel przyjedzie do Polski już za kilka dni! Znamy dokładny termin

Z OSTATNIEJ CHWILI Narastają napięcia między Polską a Berlinem i Brukselą. W związku z tym świeżo mianowany premier naszego kraju, Mateusz Morawiecki, seryjnie spotyka się z najważniejszymi politykami w UE. 

Tym razem będzie to kanclerz Niemiec Angela Merkel. Będzie to jedna z pierwszych jej zagranicznych wizyt po uformowaniu rządu, które poprzedzał polityczny impas trwający kilka miesięcy.

Wcześniej Merkel, już jako kanclerz 4. kadencji, odwiedziła tylko Francję. To nie dziwi, bo również Emmanuel Macron tuż po zaprzysiężeniu, odwiedził właśnie Berlin.

Polska na pierwszy ogień

Do informacji o wizycie niemieckiej kanclerz jako pierwsi dotarli dziennikarze portalu wPolityce.pl. Serwis ten informuje nie tylko o fakcie i terminie przyjazdu Angeli Merkel do Polski. Zdradza też inną ciekawostkę.

Polega ona na tym, że Polska będzie również pierwszym krajem, który odwiedzi nowy szef niemieckiej dyplomacji. Minister spraw zagranicznych RFN, Heiko Maas, odwiedzi nasz kraj wraz z niemiecką kanclerz.

Wizyta odbędzie się w poniedziałek 19 marca. – To kolejne potwierdzenie, że Berlin chce z nami rozmawiać, że ten dialog istnieje. Pośrednio to również wskazanie, że dialog w sprawie praworządności i rozmowy z Komisją Europejską przynoszą realne rezultaty — usłyszeli od rozmówców zbliżonych do rządu dziennikarze wPolityce.pl

W planach niemieckiej delegacji jest spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim oraz prezydentem Andrzejem Dudą.

Chwileczkę...