Ukraińcy W FURII. Ich piłkarz chce grać tylko dla Polski!

Za wschodnią granicą prawdziwa furia! Ukraiński piłkarz ogłosił właśnie wszem i wobec, że chce grać tylko dla reprezentacji Polski. Tego nacjonaliści na Ukrainie nigdy mu nie wybaczą.

Polacy i Ukraińcy są coraz bardziej poróżnieni. Zarówno w kwestiach polityki bieżącej, jak i historycznych. Nie jest zatem niczym dziwnym, że ta wypowiedź Ukraińca budzi ogromne emocje.

Sprawa honoru

Już latem 2016 roku, gdy Polska mierzyła się z Ukrainą na Euro 2016 we Francji (wygraliśmy 1-0), całemu wydarzeniu towarzyszyły ogromne kontrowersje. W sektorze ukraińskich kibiców dumnie prezentowano transparenty z podobizną Stepana Bandery.

Dziś futbolowe animozje przybiorą na sile, bo polska federacja zabierze Ukraińcom bardzo wartościowego zawodnika, który mógłby przecież reprezentować swoją ojczyznę.

Mógłby, ale nie chce. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek poinformował, zawodnik pochodzenia ukraińskiego jest gotowy grać w biało-czerwonych barwach. Pomocnik Jagiellonii Białystok otrzymał niedawno polskie obywatelstwo. O kogo konkretnie chodzi?

26-letni Taras Romańczuk jest jednym z wyróżniających się zawodników Ekstraklasy. W obecnym sezonie zdobył cztery bramki w 22 ligowych występach, a Jagiellonia prowadzi w tabeli. W mediach pojawiły się przypuszczenia, że wkrótce zadebiutuje w reprezentacji Polski. W piątek z piłkarzem rozmawiał prezes federacji Zbigniew Boniek.

Chciałem dowiedzieć się, trochę uprzedzając medialne spekulacje, jakie są zamiary zawodnika Jagiellonii wobec reprezentacji Polski – powiedział Boniek.

Jak dodał, zawodnik jest gotowy grać „wyłącznie dla reprezentacji Polski”. – Nie chcemy nikogo ze środowiska piłkarskiego namawiać do przyjmowania polskiego obywatelstwa i proponować gry w biało-czerwonej koszulce. To też kwestia etyczna i dobrych obyczajów podyskutować z człowiekiem, który świetnie gra w piłkę w naszej Ekstraklasie, a o polskie obywatelstwo starał się bez żadnego wsparcia PZPN. Romańczuk jednoznacznie powiedział, że jest gotów grać wyłącznie dla Polski, jeśli tylko będzie to widział selekcjoner reprezentacji Adam Nawałka – dodał Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Chwileczkę...