PILNE: Marine Le Pen jedną nogą w więzieniu! Została oskarżona …

Sytuacja Marine Le Pen, liderki francuskiego Frontu Narodowego i byłej kandydatki na urząd prezydenta Francji, jest w tej chwili dramatyczna. Le Pen jest praktycznie jedną nogą za kratkami. 

Liderka Frontu Narodowego nie może spać spokojnie. Wiele wskazuje na to, że już wkrótce zostanie pozbawiona wolności. Tym bardziej, że zabiegał o to może sam prezydent Emmanuel Macron.

Macron – oględnie mówiąc – nie przepada za Marine Le Pen. Była jego główną rywalką w walce o fotel głowy państwa i wytykała wstydliwe fakty z jego życia.

Macron najwyraźniej uznał, że zemsta musi być słodka. W tej chwili wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że wkrótce Marine Le Pen będzie oglądać świat w kratkę.

W związku z tą sprawą w marcu 2017 roku na wniosek francuskiego wymiaru sprawiedliwości Parlament Europejski uchylił immunitet francuskiej polityk. Z kolei w listopadzie 2017 roku taką samą decyzję podjął parlament Francji.

Dramatyczna sytuacja

Oznacza to, że nic już nie chroni francuskiej polityk przed odpowiedzialnością. Odpowie prawnie tak, jak każdy inny obywatel. Sprawa ta ma swoje korzenie jeszcze w 2015 roku, na długo przed wyborami, w których Le Pen poległa w starciu z Emmanuelem Macronem. Swój szczyt miał wówczas kryzys migracyjny.

Marine Le Pen postawiono w czwartek zarzuty w związku z opublikowanymi przez nią na Twitterze w 2015 roku zdjęciami brutalnych egzekucji przeprowadzonych przez terrorystów z tak zwanego Państwa Islamskiego.

Prokuratura w Nanterre przedstawiła Le Pen zarzut „rozprzestrzenianie brutalnych zdjęć”. Grożą jej za to trzy lata pozbawienia wolności i grzywna w wysokości 75 tys. euro. Sytuacja Le Pen jest tym bardziej dramatyczna, że rządzący obóz neoliberalny marzy o tym, by pozbyć się jej na długie lata.

Chwileczkę...