Oto co zwykli Niemcy mówią o Polsce. Trzymajcie się krzeseł! – WIDEO

W Berlinie przeprowadzona sondę uliczną na temat Polski i jej roli podczas II wojny światowej. Odpowiedzi, których udzielali zwykli Niemcy, szokują.

Polska po stronie nazistów

Z polskiego punktu widzenia, niewiedza lub ignorancja niemieckiego społeczeństwa, jest przytłaczająca. Z materiału dowiadujemy się między innymi, że Polska była… po stronie nazistów.

Polak urodzony w Wielkiej Brytanii, Stefan Tompson, przeprowadził w Berlinie sondę uliczną, pytając przechodniów o rolę Polski w czasie II wojny światowej. Niektóre z odpowiedzi są wyważone, inne natomiast świadczą o skrajnej niewiedzy, po prostu szokującym zakłamaniu, w jakich żyją ich autorzy.

ZOBACZ TEŻ: Schetyna przegiął! Szef PO o Polakach: „Są tępymi …

Skrajna niewiedza

Byłem ostatnio w Berlinie, w Niemczech, żeby zapytać Niemców o to, co uważają na temat błędnego terminu „polskie obozy zagłady” i zapytać ich co wiedzą nt. roli Polski podczas drugiej wojny światowej. Jak się szybko okazało, albo nie chcieli z nami rozmawiać, albo mało co wiedzieli, dlatego też rozbudowałem sondę o wstępny komentarz o tym, jak wygląda proces wybielania historii Niemiec – pisze o swoim filmie Tompson.

Polityka historyczna

A co mówią Niemcy? To po prostu trzeba zobaczyć. Bo fakt, że mogą w rzeczywistości padać odpowiedzi takie, jak na nagraniu, świadczy o tym, że polski rząd musi ostro wziąć się do roboty w kwestii polityki historycznej, by zagłuszyć lub wymusić zmianę niemieckiej zakłamanej narracji.

Chwileczkę...