W gabinecie prezesa strzelają szampany! PiS pobiło legendarny rekord

W gabinecie prezesa Prawa i Sprawiedliwości poleje się szampan! Ugrupowanie rządzące doprowadziło właśnie do pobicia legendarnego rekordu, który w III RP jest prawdziwym ewenementem.

Czegoś niesamowitego dokonuje właśnie partia Jarosława Kaczyńskiego. Pomimo wściekłych ataków na rząd nadchodzących ze wszystkich stron świata, zaufanie Polaków do PiS osiąga monstrualne rozmiary.

PiS miażdży konkurencję

W tej chwili Jarosław Kaczyński może być już niemal pewny kolejnej kadencji rządów swojego ugrupowania. Ba! Może nawet liczyć na znacznie bardziej pokaźną większość nad Platformą Obywatelską i całą resztą.

ZOBACZ TEŻ: Oto CHORY plan Unii! Europoseł: Wlk. Brytania to blokowała, musiała wyjść

Stało się. O tym od kilku miesięcy marzył prezes Jarosław Kaczyński i wreszcie udało się wybić ponad „magiczną” granicę. Ponad połowa respondentów deklaruje chęć oddania swego głosu w wyborach do Sejmu na Prawo i Sprawiedliwość – wynika z sondażu pracowni Estymator badającego preferencje partyjne Polaków. Tak świetnego wyniku nie udało się osiągnąć jeszcze nikomu w ostatnich trzech dekadach. I prawdopodobnie długo nikt takiego rezultatu nie osiągnie.

Prezes może spać spokojnie

Na drugim miejscu plasuje się Platforma Obywatelska z 22,9 procentowym poparciem.
Gdyby wybory do Sejmu odbyły się pod koniec lutego, największe poparcie zyskałaby partia Prawo i Sprawiedliwość, która mogłoby liczyć na 50,2 procentowe poparcie – wynika z najnowszego sondażu opublikowanego przez pracownię badania rynku i opinii Estymator, wykonanego na zlecenie portalu DoRzeczy.pl.

Na drugim miejscu uplasowałaby się Platforma Obywatelska, która – odnotowując wzrost poparcia – obecnie mogłaby liczyć na 22,9 proc. głosów. Do Sejmu wszedłby także ruch Kukiz’15, na który chce zagłosować 7,3 proc. respondentów.

Poza tymi partiami w ławach Sejmu znaleźliby się także przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej (5,9 proc. poparcia) oraz Polskie Stronnictwo Ludowe (5,2 proc. poparcia).

Chwileczkę...