Żak nie wytrzymał. Popularny aktor zaatakował PiS

Jesienią bieżącego roku miną 3 lata odkąd wybory parlamentarne z pokaźną przewagą wygrało w Polsce Prawo i Sprawiedliwość. Ta zmiana – choć wielu zastanawia się, czy aby na pewno dobra – dosłownie zrewolucjonowała politykę naszego kraju.

Dziś Polacy znajdujący się po przeciwnych stronach barykady skaczą sobie do gardeł niemal przy każdej możliwej okazji. Jeśli nie marszów i protestów, to przy okazji świąt narodowych czy kolejnych zmian planowanych przez rządzących.

Teraz z kolei przyszedł okres poświąteczny, który – jak co roku – przynosi gigantyczne kontrowersje związane z finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Fani Jerzego Owsiaka i całej inicjatywy deklarują, że w związku ze zmasowanymi atakami na WOŚP, w tym roku wrzucą do puszki jeszcze więcej. Z kolei sceptycy, głównie wyborcy Prawa i Sprawiedliwości, wciąż dopytują o niejasności w rozliczaniu zebranych środków.

Temat ten dzieli nas jak żaden inny, a do dyskusji – w sposób mało dyplomatyczny, acz dobitny – włączył się jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów – Cezary Żak. Co napisał?

„Naród wspaniały, tylko ludzie ku*wy” – skomentował krążącą po internecie grafikę z napisem „NIE DAJĘ OWSIAKOWI” Cezary Żak, cytując marszałka Piłsudskiego. Znany aktor filmowy i serialowy nie wypowiada się na tematy społeczno-polityczne często, ale nigdy nie ukrywał, że bliżej mu do ugrupowań lewicowo-liberalnych.

Zapewne sympatie i antypatie Żaka nie zmienią się i teraz, gdy partia rządzące i związane z nią media – oględnie mówiąc – nie zachęcają Polaków do wspierania inicjatywy Owsiaka. W ubiegłym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała ponad 105 milionów złotych.

JAK TO SKOMENTUJESZ?
loading...