UNIA UPADA! Czołowe kraje uruchamiają opcję awaryjną

Po 25 latach od podpisania w Maastricht słynnego już Traktatu o Unii Europejskiej, wszystko zmienia się w tempie błyskawicznym. Dominujący do niedawna nad państwami członkowskimi „rząd centralny” w Brukseli stoi na skraju upadku.

Unia Europejska w ostatnim czasie poważnie skonfliktowała się z wieloma rządami – zwłaszcza państw Europy Środkowo-Wschodniej. Brukselscy dygnitarze mają też na pieńku z prezydentem USA Donaldem Trumpem i przywódcą Turcji Recep Tayyip Erdoğanem.

Totalitarne zapędy Brukseli i szaleńcza polityka migracyjna oraz niewyobrażalna arogancja, zaprowadziły polityczny twór pt. Unia Europejska nad przepaść. Nie są to już tylko domysły i marzenia prawicy, ale fakty, które potwierdzają się z dnia na dzień.

Czołowe państwa Unii Europejskiej, z założycielskimi na czele, szykują się do miękkiego lądowania. Wszyscy już wiedzą, że pozycja „wspólnoty” jest katastrofalna, stąd też żaden z przedstawicieli brukselskich elit nie waha się przed obrzucaniem poszczególnych narodów epitetami i rujnowaniem wizerunku UE.

Między innymi Włochy zadeklarowały właśnie, że podejmą wkrótce działania zmierzające w kierunku opuszczenia Unii Europejskiej. Ponadto nawet obecna opozycja deklaruje zmianę waluty. Forza Italia, Liga Północna i Ruch Pięciu powalczą w najbliższych wyborach i władzę w Italii. Jeśli się uda, najprawdopodobniej rozstanie Włoch z UE będzie szybkie.

Kto jeszcze? Sami… Niemcy zostali w październiku 2016 r. przyłapani na potajemnym drukowaniu swojej starej waluty – marki. Nasi zachodni sąsiedzi mają zdecydowanie największy spośród wszystkich państw wpływ na unijną politykę, a więc dysponują też największą wiedzą o jej stanie. Jeśli oni szykują się do krachu systemu, to na jakie sygnały jeszcze czekać?

Kolejnym silnym państwem-założycielem, które najprawdopodobniej w najbliższych latach odetnie się od wspólnej gospodarki, jest Francja. Poparcie Emmanuela Macrona spadło tuż po wyborach niemal do zera, a eurosceptyczna Marine Le Pen w 2022 r. może być niemal pewna wygranej. Kandydatka Frontu Narodowego od dawna powtarza, że strefa euro została stworzona pod Niemcy, a ona – jeśli dojdzie do władzy – wyprowadzi Francję z UE, wcześniej rezygnując z waluty euro.

JAK TO SKOMENTUJESZ?
loading...