Europoseł ujawnia szokujące zachowanie polityków PO. „Gdy Juncker chwalił Polskę, oni …

Politycy PO nie spodziewali się, że tak wysoko postawiony polityk Unii Europejskiej może nagle wypowiedzieć się o Polsce i Polakach pozytywnie. Jednak zrobił to Jean-Claude Juncker, który – jak zapewnia – chce dialogu z Polską.

Uważam, że wykorzystywanie sankcji budżetowych przeciwko krajom sprzeciwiającym się przyjmowaniu uchodźców, jest z założenia złym środkiem – oświadczył Juncker.

Przewodniczący Komisji Europejskiej przypomniał też o czymś, o czym dotąd mówiła tylko polska prawica. – W Polsce wielu Ukraińców znalazło azyl, ochronę i zatrudnienie. Musimy więc zbalansować różne rzeczy – powiedział.

Nie na to liczyli politycy totalnej opozycji w naszym kraju, którzy donosili do Brukseli pod każdym możliwym pretekstem. Dla nich nałożenie sankcji na nasz kraj byłoby politycznym sukcesem, bo winą za taki stan rzeczy usiłowaliby obarczyć obecny rząd.

Juncker niedawno przyznał też, że polityka Polski była w jakiś sposób racjonalna, co już nie mogło spodobać się opozycji nastawionej w dwustu procentach negatywnie do rządu PiS.

Zawód na twarzach polityków opozycji

Dzisiaj widziałem smutne twarze polityków opozycji, którzy chyba woleliby usłyszeć, że Juncker chce sankcjami Polskę obłożyć – zdradził w rozmowie z Telewizją Polską europoseł Ryszard Czarnecki.

Taka sytuacja w Europie nie ma precedensu. Politycy Platformy Obywatelskiej wielokrotnie apelowali do unijnych instytucji o ostrzejsze postępowanie wobec Polski. Dano również przyzwolenie na nazywanie Polaków rasistami i ksenofobami tylko dlatego, że nie chcieliśmy przyjmować uchodźców, zwłaszcza gdy na zachodzie ludzie ginęli w zamachach niemal każdego dnia.

Chwileczkę...