Miała rację? OSTRY wpis niemieckiej polityk na temat muzułmanów wywołał burzę w sieci

Kolońska policja zamieściła 31 grudnia serię tweetów w kilku językach (także angielskim i francuskim), w których życzyła wszystkim, którzy spędzali noc sylwestrową w Kolonii radosnego Nowego Roku. Z kolei na ulotkach, które były rozdawane w mieście zamieszczono w kilku językach prośbę o „spokojną zabawę i okazywanie respektu”.

Cała akcja nie spodobała się polityk antyimigranckiej partii – AfD Beatrix von Storch. Jak donosi Deutsche Welle, ostro zareagowała ona na wpis zamieszczony po arabsku na koncie @polizei_nrw_k:

Co do diabła dzieje się w tym kraju? Dlaczego na oficjalnym koncie policji w Nadrenii Północnej-Westfalii zamieszczono tweet w języku arabskim? Uważacie, że w ten sposób uda wam się oswoić barbarzyńskie hordy muzułmanów dokonujących grupowych gwałtów?” – napisała niemiecka polityk.

Niedługo później jej konto zostało przejściowo zablokowane, co Twitter uzasadnił „promowaniem nienawiści”. Z kolei samej polityk AfD grozi postępowanie za popełnienie czynu karalnego jakim jest „podsycania do nienawiści”. Kolońska policja złożyła już doniesienie w tej sprawie.

Zablokowanie twitterowego konta nie powstrzymało Beatrix von Storch od zamieszczenia zrzutu ekranu na facebooku, skąd post również został usunięty.

Rzecznik kolońskiej policji – Thomas Held potwierdził, że złożono doniesienie na Beatrix von Storch o popełnieniu czynu karalnego.

Chwileczkę...