Niektórzy będą zaskoczeni. Jest oficjalne stanowisko PiS w sprawie uchodźców

Kornel Morawiecki podczas wywiadu udzielonego „Rzeczpospolitej” pokusił się o ryzykowne stwierdzenie. „Te 7 tysięcy na 40-milionowy kraj, na które zgodził się poprzedni rząd, nie powinno być problemem. (…) Tylko powinniśmy przybyszom postawić wymagania, zmusić ich do wysiłku, sami podjąć działania, które „ich” przerobią na „nas” – powiedział polityk, czym wywołał prawdziwą burzę.

Tymczasem oficjalne stanowisko w tej sprawie zajęło PiS. „Odrzucamy próby narzucania tzw. relokacji imigrantów do poszczególnych państw UE, w tym Polski” – czytamy w komunikacie rzeczniczki Prawa i Sprawiedliwości Beaty Mazurek.

– Wobec pojawiających się w mediach nieprawdziwych informacji i komentarzy władze PiS i KP PiS oświadczają, że nasze stanowisko w sprawie przyjmowania imigrantów z Afryki oraz Bliskiego i Środkowego Wschodu pozostaje niezmienne – twierdzi PiS.

Zarówno Prawo i Sprawiedliwość jak i Klub Parlamentarny PiS wciąż podtrzymują swoje stanowisko i opowiadają się „za niesieniem i finansowaniem pomocy humanitarnej społecznościom dotkniętym wojną lub głodem”.

„PiS podtrzymuje stanowisko sformułowane w poprzednich latach o konieczności udzielania pomocy w miejscu zamieszkania osób poszkodowanych i jednocześnie odrzuca próby narzucania tzw. relokacji imigrantów do poszczególnych państw UE, w tym Polski” – czytamy w komunikacie.

– „Wypowiedzi polityków nienależących do PiS pozostają ich prywatnymi opiniami i w żadnych stopniu nie reprezentują stanowiska klubu i partii” – podano w komunikacie.

źródło: telewizjarepublika.pl

Chwileczkę...