Świąteczne przesłanie Orbána to mistrzostwo świata! Elity europejskie rozłożone na łopatki

Viktor Orbán wykorzystał swoje doroczne bożonarodzeniowe przesłanie, aby wezwać Europejczyków do ochrony swojej chrześcijańskiej kultury. Obiecał także Węgrom, że w Święta nie „wycofają się za betonowe bloczki” – tak jak to robią ich wielokulturowi sąsiedzi.

Chrześcijaństwo to kultura i cywilizacja i my w niej żyjemy. Nie chodzi o to, ile osób chodzi do kościoła, ani ile modli się uczciwie. Kultura jest codziennością … Kultura chrześcijańska określa naszą codzienną moralność – stwierdził przywódca Fideszu.

Orbán odniósł się także do „postępowców”, którzy twierdzą, że nie można uważać się za chrześcijanina, jeśli nie pozwala się „milionom ludzi z innych kontynentów osiedlić się w Europie”, powołując się na przykazanie „kochać bliźniego swego jak siebie samego”.

Zapominają o drugiej części. – wyjaśnił i dodał: – Kochać samych siebie oznacza również chronienie wszystkiego, dzięki czemu jesteśmy tymi, którymi jesteśmy. Kochać samych siebie oznacza, że ​​kochamy nasz kraj, nasz naród, naszą rodzinę, kulturę węgierską i cywilizację europejską.

Węgierski przywódca, nawiązując do trudności, z jakimi borykają się takie kraje jak Wielka Brytania, Francja i Niemcy, które realizują politykę masowej migracji, stwierdził również wprost, że podstawy życia europejskiego są teraz atakowane: – Bez względu na to, czy chodzimy do kościoła, czy nie, nie chcemy modlić się za zasłonami, aby nie naruszać wrażliwości innych – oświadczył.

Nie chcemy, aby nasze jarmarki bożonarodzeniowe zostały zamienione w twierdze i zdecydowanie nie chcemy wycofywać się za betonowe bloczki – tak, jak to robią w krajach, uważających się za postępowe. Nie chcemy, aby nasze świąteczne msze były otoczone strachem i stresem. Nie chcemy, aby nasze kobiety i nasze córki były nękane przez sylwestrowy tłum. – oświadczył stanowczo premier Węgier.

Orbán ostrzegł również siły, które dążą do celowego osłabienia chrześcijaństwa w Europie. Określił to jako rodzaj kulturowego „układu odpornościowego”, który pozostawia cały organizm politycznie słaby, gdy jest bezbronny.

Chcą, żebyśmy przestali być tym, kim jesteśmy. Chcą, abyśmy stali się tymi, którymi nie chcemy. Chcą, abyśmy mieszali się z ludźmi z innego świata, aby różnorodność była bezproblemowa – powiedział i podsumował: -Wolne narody Europy, rządy narodowe wybrane przez wolnych obywateli, mają nowe zadanie: chronić naszą chrześcijańską kulturę. Nie dla innych, ale dla nas samych; dla naszych rodzin, dla naszego narodu, dla naszych krajów i dla ojczyzny. Naszej ojczyzny i dla obrony Europy.

JAK TO SKOMENTUJESZ?
loading...