Koniec dyskusji. Oto OSTATECZNA decyzja rządu w sprawie uchodźców

Szef MSWiA jasno podkreślił decyzję PiS-u względem uchodźców. Wypowiedź Błaszczaka jest odpowiedzią na sprawę przeciwko Polsce, która została skierowana przez Komisję Europejską do Trybunału Sprawiedliwości UE. Również Węgrom i Czechom zarzuca się niewykonanie relokacji uchodźców. Mariusz Błaszczak stawia sprawę jasno.

Zdaniem szefa MSWiA obecny rząd nie wycofa się z decyzji powziętej już przed wyborami. Mimo naporu ze strony Unii Europejskiej PiS kategorycznie odmawia przyjmowania imigrantów. Błaszczak podkreślił:

„Najważniejsze jest to, że rząd nie wycofa się z tej decyzji. Uważamy, że najważniejsze jest bezpieczeństwo. To Polacy decydują, kogo zapraszają do Polski, a nie zagranica”. 

Szef MSWiA dodał również: Doświadczenia pokazują, że system relokacji się nie sprawdził. To system, który przynosi zagrożenie. Degraduje państwa, całe miasta, dzielnice miast, dlatego że społeczności, które napływają do Europy nie dość, że nie integrują się z Europejczykami, to jeszcze stanowią zaplecze dla terrorystów islamskich”.

Polacy mogą spać spokojnie, gdyż Mariusz Błaszczak potwierdził niezmienne stanowisko na Twitterze: „Bezpieczeństwo jest dla mnie bezcenne. 89% Polaków czuje się bezpiecznie. Nie dopuszczę, by pojawiły się dzielnice, w których nie obowiązuje polskie prawo. Zmieniliśmy decyzję rządu PO/PSL dot. przyjmowania uchodźców i nie ulegniemy Radzie Europejskiej. To Polacy decydują kogo zapraszają a nie zagranica”.

Sprawa uchodźców nabiera tempa. Dzięki odwadze polskich władz również Węgry i Czechy zaczęły walczyć o swoje bezpieczeństwo. Jednak Unia Europejska nie ma zamiaru zastopować się w swoich działaniach, gdyż najwyraźniej kolejna fala uchodźców zaczęła odbijać się jej czkawką.

JAK TO SKOMENTUJESZ?
loading...