NIEWIARYGODNE! YouTube cenzuruje wideo polskiego rządu

Krótki filmik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych o negatywnych skutkach imigracji z krajów trzeciego świata do Europy stał się dla YouTube zbyt ciężki. Nagranie zostało zaklasyfikowane jako „obraźliwe”, a jego rozpowszechnianie zostało ograniczone.

„Niektóre funkcje dla tego filmu zostały wyłączone. W odpowiedzi na zgłoszenia użytkowników wyłączyliśmy niektóre funkcje, takie jak komentarze, udostępnianie i sugerowane filmy, ponieważ ten film zawiera treści, które mogą być nieodpowiednie lub obraźliwe dla niektórych odbiorców”- czytamy w linku, pod którym jeszcze niedawno znajdował się filmik, opublikowany przez MSWiA.

W filmie informacyjnym ministerstwo uświadamia nas, że obecna sytuacja w Europie to „największa masowa imigracja”, jaka dotknęła nasz kontynent w ciągu ostatnich kilkunastu lat.

MSWiA podkreśla również, że jest dumne z tego, iż udało się zapobiec szkodliwej decyzji poprzedniego rządu, by pozwolić imigrantom najechać na Polskę. W nagraniu poświęcono również chwilę na to, aby przypomnieć, że rząd przeciwstawił się próbom wprowadzenia przez UE obowiązkowych kwot azylowych dla państw członkowskich.

Szwedzki bloger, publikujący na YouTube zdecydowanie skrytykował cenzurę i przesłał film na swój kanał, dodając własne komentarze i napisy. Stwierdził, że polskie wideo trafiło do tego, co nazywa „Gułagiem YouTube”. -Uważam, że nie do pomyślenie jest jest ocenzurowanie tego filmu, tak jak zrobił to YouTube– mówi.

Marta Bilska

Marta Bilska

Napisz do autorki: marta.bilska@newsweb.pl

JAK TO SKOMENTUJESZ?