MASAKRA na Ukrainie. Polityk wyrwany z radiowozu! – WIDEO

UKRAINA Wstrząsające sceny rozgrywają się za naszą wschodnią granicą. I tym razem nie mają one bezpośredniego związku z trwającym wciąż konfliktem na wschodzie tego kraju.

Micheil Saakaszwili został aresztowany w dramatycznych okolicznościach. Pojmano go na dachu, po tym jak groził, że skoczy. Ale jego niewola nie potrwała długo. Tłum napadł na przewożący go samochód.

Wszystko zaczęło się od zwykłej akcji policji. Mało kto spodziewał się, że przerodzi się ona w prawdziwą uliczną wojnę.

Rano do mieszkania byłego prezydenta Gruzji weszła Służba Bezpieczeństwa Ukrainy. Polityk uciekał po dachu, groził, że skoczy. Zamieszczone w sieci nagrania pokazują, że właśnie tam został zatrzymany. Funkcjonariusze wyprowadzili go w kajdankach, potem zapakowali do samochodu. Jednak tłum sympatyków Saakaszwilego nie miał zamiaru odpuszczać. Były prezydent Gruzji został uwolniony, a teraz wzywa wszystkich na Majdan.

Tak wyglądało odbicie Saakaszwilego przez jego zwolenników:

Uwolniony przez zwolenników Micheil Saakaszwili udał się na czele tłumu ludzi w stronę parlamentu Ukrainy w Kijowie. Polityk oświadczył, że rozpoczyna proces wyzwolenia Ukrainy spod władzy prezydenta Petra Poroszenki.

Idziemy do Rady (Najwyższej, czyli parlamentu – przyp. red.), gdzie będziemy domagać się impeachmentu prezydenta – przemawiał ze schodów kościoła rzymskokatolickiego pw. św. Aleksandra, obok którego znajduje się jego mieszkanie.

Wzywam wszystkich do przyjścia na Majdan (Niepodległości, główny plac Kijowa – przyp. red.) i rozpoczęcia procesu uwolnienia kraju od Poroszenki i jego bandy! Nie mamy się czego obawiać, to niech oni boją się nas! – mówił Saakaszwili.

Marcin Palion

Marcin Palion

Napisz do autora: marcin.palion@newsweb.pl

JAK TO SKOMENTUJESZ?