Takie świąteczne prezenty Merkel przygotowała Niemcom

Niemcy świętujący Boże Narodzenie zostali w 2016 r. wybrani jako ofiary ataku terrorystycznego. Wtedy to imigrant z Tunezji zamordował polskiego kierowcę ciężarówki, przejął jego pojazd i rozjechał nim tłumy na berlińskim jarmarku bożonarodzeniowym, zabijając 12 osób i raniąc ponad 50.

Europejscy obywatele byli również celem ataków w krajach takich jak Francja, Hiszpania, Wielka Brytania, a nawet w neutralnej Szwecji, gdzie sprawcą był -podobnie jak Amri- imigrant ubiegający się o azyl, będący w trakcie procedury deportacji.

Angela Merkel, która jest odpowiedzialna za pogorszenie sytuacji w zakresie bezpieczeństwa w Europie, z okazji zbliżających się Świąt postanowiła zafundować Niemcom prezent. Są to bariery antyterrorystyczne z miłością zapakowane w papier świąteczny, aby ukryć ich ponury cel. Wielkie bożonarodzeniowe paczki w centrum Bochum owinięte są w ładny papier pakowy z gwiazdkami, jodły – i przysrtojone czerwoną kokardą.

Było dla nas ważne, aby dopasować brzydkie bariery do tego pięknego klimatu. Dlatego zapakowaliśmy w ten sposób worki z piaskiem o masie 1,2 tony i ozdobiliśmy je– wyjaśnił rzecznik prasowy Bochum.

Takie obiekty, mające na celu powstrzymanie ataków przy pomocy pojazdów, stały się popularne w krajach, gdzie islamscy terroryści zbierają żniwa. Zostały one pieszczotliwie nazwane #MerkelLego- na cześć niemieckiej kanclerz i znanych powszechnie klocków. Teraz jak widać doczekały się także swojego świątecznego wydania.

Marta Bilska

Marta Bilska

Napisz do autorki: marta.bilska@newsweb.pl

JAK TO SKOMENTUJESZ?