Prawica nie może uwierzyć – Kukiz’15 chce Schetynę na premiera!

Polska prawica stała się właśnie nieco podzielona. Wszystko przez – bądź co bądź – bardzo zaskakującą i kontrowersyjną decyzję, która zapadła w szeregach klubu Kukiz’15.

Spełniają się czarne scenariusze, według których ugrupowanie Pawła Kukiza miałoby zwrócić się przeciwko PiS wraz z tzw. totalną opozycją. Gdy K’15 zadeklarował start w minionych wyborach parlamentarnych, Paweł Kukiz – jako lider tego „antysystemowego” ruchu – zapewniał, że to głównie afery PO skłoniły go do „walki z partiokracją”.

Teraz jednak dzieje się coś, czego nie przewidywali prawdopodobnie nawet ludzie mający sceptyczne podejście do ruchu Kukiza. „Kukizowcy” coraz częściej rzucają kłody pod nogi PiS, a wspierają działania neoliberalnej opozycji.

Okazuje się, że parlamentarzyści ugrupowania dowodzonego przez Pawła Kukiza poprą kandydaturę Grzegorza Schetyny na premiera. Mówi się o kilku, choć na tę chwilę wprost zadeklarował to tylko jeden – Jacek Wilk. 

Wszystko to przy okazji zbliżających się debat i głosowania nad wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło. Wniosek złożyła tradycyjnie Platforma Obywatelska.

We wczorajszym „Wywiadzie politycznym” TOK FM poseł Kukiz’15 i członek partii „Wolność” Jacek Wilk zapowiedział, że będzie głosował w Sejmie za konstruktywnym wotum nieufności – z Grzegorzem Schetyną jako proponowanym premierem. Rzecz jasna niewiele wskazuje na to, że siłom antyrządowym uda się wniosek przepchnąć – ze względu na większość Zjednoczonej Prawicy w parlamencie – jednak tego typu głosowania mają wymiar symboliczny.

Oto antysystemowy, deklarujący się jako prawicowy ruch, zaczyna iść ramię w ramię z rozkradającymi Polskę przez wiele lat politykami PO oraz nowo powstałej Nowoczesnej. Nie tego oczekiwali wyborcy Kukiza. Prawdopodobnie nawet najbardziej zagorzali jego fani mają teraz twardy orzech do zgryzienia.  

NewsWeb.pl

NewsWeb.pl

Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl

JAK TO SKOMENTUJESZ?