Znów terror w Londynie! Ludzie płaczą i w panice uciekają z Oxford Street

0

Do stolicy Wielkiej Brytanii znów zawitał terror. Setki ludzi w panice uciekają z podziemnej stacji Oxford Street. Ewakuacje zarządziła policja. 

Stacja metra Oxford Street została ewakuowana, informację tę podała brytyjska policja transportowa (BTP). Setki osób musiały błyskawicznie opuścić stację – nieoficjalnie wiadomo, że to próba kolejnego ataku terrorystycznego.

Na razie informacje są szczątkowe. Jeden z naocznych świadków wydarzeń powiedział portalowi cityam.com, że na miejscu pojawiła się uzbrojona policja, która błyskawicznie wyprowadzała ludzi z tego miejsca.

Brytyjskie media podają, że na stacji metra Oxford Circus miał miejsce „incydent”. Policja zarządziła ewakuację kilkuset osób. Ludzie mieli w panice wybiegać i krzyczeć. Niektórzy też mieli płakać. „Stacja jest obecnie zamknięta. Prosimy w tej chwili omijać ten obszar” – napisała policja.

Zostaliśmy zamknięci na stacji Zara Oxford Circus, dopóki „sytuacja nie zostanie opanowana” – taka wiadomość padła po tym, jak ludzie wpadli w panikę i pobiegli szukać kryjówki do przebieralni – przekazała na Twitterze będąca na miejscu Chi Chi Izundu z BBC.

Jeśli jesteś na Oxford Street, natychmiast wejdź do budynku! – apeluje na Twitterze brytyjska policja transportowa. – Oficerowie są na scenie obok policji metra. Proszę unikać tego obszaru. Oxford Circus i stacja Bond Street są zamknięte – informuje policja.

Wciąż czekamy na więcej wieści z Londynu. Całe zamieszanie zaczęło się dosłownie kilkanaście minut temu (przed godz. 18.00), stąd powszechne zdezorientowanie.

Chwileczkę...