Robiłeś zakupy w Kauflandzie? Lepiej sprawdź stan swojego konta!

Niemcy znów wywołują ogromne zamieszanie na polskim rynku spożywczo-przemysłowym. Po aferze z podszywaniem się pod polskie marki i nieuczciwych praktykach finansowych, o których pisaliśmy już miesiące temu TUTAJ i TUTAJ, przyszedł czas na… „dodatkowe” obciążanie kart płatniczych klientów.

Wielu Polaków mogło być mocno zdziwionych po powrocie z Kauflanda. Konta osób, które robiły zakupy w Kauflandzie, mogły bowiem zostać obciążone za transakcje, których nie dokonywały – informuje portal Niebezpiecznik.pl.

Kwoty, które znikały z kont klientów sięgały nawet 400 zł, choć często były nieco mniejsze, przez co wiele osób regularnie płacących kartą mogło nie zauważyć błędnie naliczonego obciążenia. Firma tłumaczy, że awaria została zdiagnozowana, a pieniądze zostały już zwrócone na konta klientów.

Nie sprecyzowano jednak, czy na konta tych, którzy zgłosili „usterkę”, czy wszystkich, których błędna procedura mogła dotknąć.

Jeden z czytelników portalu Niebezpiecznik poinformował, że 17 listopada z jego konta zniknęło nieco ponad 100 złotych. – Transakcja była oznaczona godziną 0:00:00 natomiast do systemu wprowadzona o godzinie 4:16 rano – podał.

Pieniądze zostały zwrócone na konto mężczyzny dopiero trzy dni później, gdy zatelefonował w tej sprawie do Biura Obsługi Klienta, gdzie poinformowano go, że problem dotyczył wielu osób. Z konta jednej z pracownic sieci Kaufland, która robiła także zakupy w sklepie, zniknęło około 400 złotych.

Kaufland oczywiście szybko wysłał w Polskę PR-owców, którzy wyjaśniają sprawę. – Z uwagi na błąd techniczny, który wystąpił u naszego agenta rozliczeniowego, część transakcji kartowych została błędnie rozliczona lub przypisana do innego sklepu, niż transakcja rzeczywiście miała miejsce – powiedział Michał Ostrowidzki z biura prasowego Kaufland w rozmowie z „Wirtualną Polską”.

Chwileczkę...