Co za zaskoczenie! Filip Chajzer po raz pierwszy zaimponował prawicy

Filip Chajzer znany jest z niechęci do ugrupowań i środowisk narodowo-konserwatywnych. Być może nie bez znaczenia jest tu fakt, że jest „wychowankiem” skrajnie neoliberalnej stacji TVN. Również jego poglądy polityczne są zgodne z linią rzeczonej telewizji.

Chajzer junior wielokrotnie podpadał Narodowcom i konserwatystom, m.in. prowokując ich, gdy pracował jako reporter. Zdarzyło mu się też obrzucić owsianką samochód konserwatywnej Telewizji Republika.

Nie protestował, gdy – zarówno w ubiegłym roku, jak i teraz – administratorzy Facebooka i Twittera solidarnie blokowali profile prawicowe, szczególnie w dniach poprzedzających cykliczny Marsz Niepodległości w Warszawie.

Jednak gdy cenzura Facebooka dosięgnęła jego samego, wpadł w szał. Właśnie podzielił się za pośrednictwem tego serwisu społecznościowego swoim zdaniem na temat blokowania kont. – Człowieku, który to zrobiłeś – jesteś idiotą – przekazał.

Stosując pewną lukę na facebookowym koncie, Filip Chajzer przy pomocy swoich administratorów strony może dodawać posty. W jednym z ostatnich wyjaśnił fanom zamieszanie związane z całą sprawą.

„I tak oto pierwszy raz w życiu Facebook zablokował mi konto. To kara za naruszenie zasad społeczności FB. Zasady naruszyło zdjęcie dziecięcej rączki z dziadkiem w tle oraz komentarz z emotką. Zdjęcie zostało usunięte a posty mogę dodawać tylko z konta jednego z moich adminów (taka luka blokady). Pozwolę sobie naruszyć standardy jeszcze raz. Człowieku, który to zrobiłeś – jesteś idiotą” – napisał Chajzer.

Jednak nie to było fragmentem, który mógł zaimponować ogółowi prawicy w Polsce. Było nim kolejne zdanie: „Dla przykładu. Kiedy zgłaszałem stronę, która urządziła mistrzostwa Polski w obrzydliwym obrażaniu Papieża Jana Pawła II w odpowiedzi przeczytałem, że strona nie narusza standardów społeczności. To zdecydujcie się – co jest dla was standardem” – napisał na swoim koncie na Facebooku Filip Chajzer (pisownia oryginalna).

Fakt, że Chajzer – jako jeden z niewielu celebrytów III RP – dostrzegł obrzydliwość „mistrzostw Polski w szkalowaniu Jana Pawła II” – musi zostać doceniony. Niestety pisma takie jak „Gazeta Wyborcza” czy „Krytyka Polityczna”, wciąż będące opiniotwórczymi, przekraczają kolejne granice, np. przedstawiając papieża Polaka jako gwałciciela czy przestępcę. 

JAK TO SKOMENTUJESZ?
loading...