Niewiarygodne! Europarlament za pieniądze podatników będzie walczył z przeciwnikami UE

Brukselscy urzędnicy ewidentnie odlecieli! Zdaje się, że UE nie mają już żadnych hamulców w dążeniu do budowania politycznego potwora, który nie ma zamiaru ulegać żadnym sprzeciwom obywateli.

Kierownictwo Parlamentu Europejskiego zatwierdziło właśnie plan kampanii przed eurowyborami, w ramach której chce wpływać na podniesienie frekwencji. Kontrowersje wywołuje fakt, że za pieniądze podatników chce też przekonywać, by… nie głosować na eurosceptyków – czyli kandydatów krytykujących politykę UE!

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, powołując się na źródła unijne, strategia komunikacyjna w tej sprawie została przyjęta w poniedziałek wieczorem w Strasburgu na spotkaniu najwyższych władz PE. Brukselski portal Politico ujawnił wcześniej wewnętrzne pismo w tej kwestii, pod którym podpisał się sekretarz generalny PE Klaus Welle.

Dokument, o którym mowa ma 10 stron i wskazuje na wagę zaplanowanych na 2019 r. wyborów dla przyszłości „pobrexitowej” Unii Europejskiej. „Jako instytucja PE ma obowiązek uświadamiać obywateli ws. wyborów i ich znaczenia, aby pomóc im w dokonaniu opartego na informacjach wyboru” – czytamy w strategii.

Jednak unijni urzędnicy zwracają uwagę, że tym razem nie jest wymagana neutralność czy samo zachęcanie do uczestnictwa w wyborach, lecz aktywny sprzeciw wobec sił eurosceptycznych. – To już przesada, przecież tacy wyborcy też płacą podatki – ocenił rozmówca PAP z Parlamentu Europejskiego.

„Kampania nie powinna polegać jedynie na przyciąganiu głosujących do urn, ale również przekonaniu ich, aby wsparli projekt europejski” – podkreślono w dokumencie przygotowanym przez sekretarza PE. „Parlament Europejski powinien w jasny i ambitny sposób opowiedzieć się za Unia Europejską, jej wagą dla wszystkich obywateli oraz ich przyszłości” – głosi strategia. Trzeba przyznać, że ostatnia kwestia mocno przypomina hasła głoszone przez dygnitarzy ZSRR i PZPR.

NewsWeb.pl

NewsWeb.pl

Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl

JAK TO SKOMENTUJESZ?