REPORTAŻ! Marsz Niepodległości (2017) – Jak tam jest naprawdę? – WIDEO

Organizowany corocznie już od 2011 roku Marsz Niepodległości wzbudza ogromne emocje. Regularnie ściąga do stolicy dziesiątki tysięcy patriotów, z kolei strona lewicowo-liberalna nie może patrzeć na morze biało-czerwonych flag.

W tym roku do Warszawy przyjechało manifestować swoją polskość około 80 tysięcy osób. Tradycyjnie Marsz wyruszył spod Ronda Dmowskiego mostem Poniatowskiego, aż na błonia Stadionu Narodowego.

Antyrządowe i antynarodowe media jak co roku alarmowały, że w stolicy zbierają się dziesiątki tysięcy faszystów, których w dodatku odwiedzili koledzy ze Słowacji, Włoch czy Hiszpanii.

Politycy liberalnej opozycji ostrzegali, że 11 listopada w Warszawie będzie śmiertelnie niebezpiecznie. Co zobaczyliśmy, gdy stawiliśmy się w sobotnie popołudnie przy Rondzie Dmowskiego? Głównie pozytywnie nastawionych ludzi – całe rodziny z dziećmi, młodzież i seniorów – wszyscy w biało-czerwonych barwach, najczęściej wzruszeni całym wydarzeniem, wzniosłością 11 listopada i widokiem patriotycznego tłumu sięgającego aż po horyzont. A czy warszawiacy czują się zagrożeni? Ten materiał rozwieje wszelkie wątpliwości: 

Chwileczkę...