SZOK! Tą decyzją Duda stracił resztki poparcia wyborców PiS

Takiego ruchu ze strony prezydenta Andrzeja Dudy nikt się nie spodziewał. Zwłaszcza wyborcy PiS są rozgoryczeni, bo ich oczekiwania są przez głowę państwa zawodzone z dnia na dzień coraz bardziej.

Prezydent Andrzej Duda zaprosił Donalda Tuska na obchody Święta Niepodległości – informują „Fakty” TVN. Szef Rady Europejskiej przyjął zaproszenie i pojawi się w sobotę w Warszawie. A więc 11 listopada odbędzie się bez nominacji generalskich, na których zależało MON i polskiej armii, za to z niesławnym „królem Europy”…

W obchodach weźmie udział m.in. szef Rady Europejskiej Donald Tusk – potwierdził Paweł Graś. Według „Faktów” TVN Tusk spędzi w Polsce kilka godzin, a następnie wróci do Brukseli.

Obchody rozpoczną się o godz. 9 rano, od mszy w Świątyni Opatrzności Bożej z udziałem pary prezydenckiej.

Według Polskiej Agencji Prasowej prezydent Andrzej Duda zaprosił wszystkich byłych prezydentów i premierów na obchody Święta Niepodległości. A więc i Lecha Wałęsę. Czy na uroczystościach znalazłby się – gdyby żył – także Wojciech Jaruzelski?

Dzisiaj prezydent Duda, w programie „Poranek Siódma9” emitowanym na antenie rozgłośni katolickich, powiedział, że nominacje generalskie będą wręczone w odpowiednim czasie, wtedy kiedy modernizacja i rozwój polskiej armii zostaną w odpowiedni sposób zaplanowane. „Mam konkretne oczekiwania; mam nadzieję, że szef MON w odpowiednim czasie je zrealizuje” – zaznaczył.

Chwileczkę...