Schetyna: Zrobię wszystko, żeby nie oddać Warszawy PiS-owi

Będę przekonywał wszystkich przed kampanią wyborczą, w kampanii wyborczej i cały czas, że Rafał Trzaskowski jest taką osobą, która ma ogromne szanse. Jestem przekonany, że wygra te wybory i będzie dobrym prezydentem Warszawy. Jestem przekonany, że większość warszawiaków ma podobną opinię – powiedział lider PO na antenie Polsat News.

Jestem przekonany, że będą wspólni kandydaci i w Warszawie i we Wrocławiu, w Toruniu, Gdańsku czy Lublinie, bo to nie kwestia partyjnych parytetów czy legitymacji partyjnej, ale szansy na zwycięstwo, akceptacja wśród mieszkańców. Ona musi być decydująca – powiedział Schetyna.

Jeśli my dzisiaj stworzymy taką koalicję, która będzie dzielić procentowo, wymieniać się ułamki co do poparcia swoich kolegów partyjnych, to nie mamy żadnych szans – stwierdził przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Szef PO dodał, że jest zwolennikiem długich rozmów i budowania konsekwentnej współpracy: – Bo uważam że wtedy, kiedy będzie przygotowana, przegłosowana ordynacja trzeba być gotowym żeby podpisać, dać poparcie konkretnym kandydatom.

Schetyna odniósł się też do rekordowych sondaży poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości.

Jak czytam sondaż i zawsze bardzo z szacunkiem wszystkie sondaże przeglądam, oglądam, analizuję. Wiem że ten najprawdziwszy jest z dnia wyborów, ale jak widzę sondaż w którym mówi się i to sondaż przeprowadzony face-to-face i jeżeli widzę że jest frekwencja 70%, to nie wierzę takiemu sondażowi. Nigdy nie było takiej frekwencja – stwierdził szef PO.

Chwileczkę...