Szef MON: Mamy NAGRANIE momentu eksplozji w Smoleńsku

To może być moment zwrotny w śledztwie smoleńskim. Szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz poinformował, że po ponad 7 latach od tragedii smoleńskiej, udało się znaleźć zapis momentu eksplozji w samolocie.

Podczas zjazdu klubów „Gazety Polskiej” w Spale szef MON był pytany o najnowsze ustalenia w sprawie przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Znaleźliśmy w zapisie jednego z rejestratorów moment eksplozji. Został zidentyfikowany. Zajmujemy się obecnie jego analizą i wykluczeniem wszystkich możliwości innej interpretacji tego elektronicznego zapisu – oświadczył minister.

Według Macierewicza do końca wiosny przyszłego roku przedstawiony zostanie raport wskazujący nie tylko przebieg wydarzeń z 10 kwietnia 2010 roku, ale i głównych odpowiedzialnych za tragedię smoleńską.

Na celowniku Prawa i Sprawiedliwości od dawna jest Donald Tusk i kilku innych polityków ówczesnego obozu rządzącego. Od lat środowiska Platformy Obywatelskiej kpią z katastrofy, a prezes PiS Jarosław Kaczyński zapewnia, że już wkrótce poznamy prawdę o tej tragedii.

NewsWeb.pl

NewsWeb.pl

Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl

JAK TO SKOMENTUJESZ?