PiS zapowiada: Będzie metamorfoza rządu! Chcemy zmiany premiera?

Prawo i Sprawiedliwość mówi już otwarcie, że zajdą bardzo istotne zmiany w rządzie. To najprawdopodobniej koniec składu, jaki znamy. Ministrowie rządu Beaty Szydło muszą liczyć się ze znaczącymi zmianami.

W ciągu 2 lat rządów Zjednoczonej Prawicy skład powołany przez premier Beatę Szydło niewiele się zmienił. Zmiany były pojedyncze i trudno nazwać je rewolucyjnymi. 

Teraz jednak ma być zgoła inaczej. – Prezes dał nam do zrozumienia, że nastąpi kilka istotnych zmian. Ale ogólnie stwierdził, że jest bardzo zadowolony z dwóch lat rządów – przyznaje rozmówca „Rzeczpospolitej” z Podkarpacia.

Jak dodaje inny poseł PiS z którym rozmawiali dziennikarze „Rz”, prezes Kaczyński miał powiedzieć, że „ludzie w kraju odczuwają zmiany”. Mimo zadowolenia z dotychczasowej pracy rządu i wyśmienitych wynikach w sondażach, „na górze” Prawa i Sprawiedliwości podjęto decyzje o znaczących zmianach na stanowiskach ministerialnych.

Prezes wspominał za to o reformie sądownictwa. Stwierdził, że nowy tydzień będzie kluczowy. I był bardzo ostrożny, jeśli chodzi o szanse porozumienia. Sugerował nawet, że jest duży zewnętrzny nacisk na prezydenta, by do niego nie doszło – cytuje jednego z posłów „Rzeczpospolita”.

Coraz głośniej mówi się w ostatnim czasie o „podmiance” samej premier Beaty Szydło. Kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości nie zaprzecza już wprost, że taki ruch może się dokonać. Choć oczywiście możliwa, taka zmiana byłaby dość zaskakująca, gdyż szefowa rządu – obok prezydenta Andrzeja Dudy – cieszy się największym zaufaniem Polaków. Tak wskazują wszystkie możliwe badania opinii społecznej.

Polacy chcą zmiany na stanowisku premiera RP?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...
Marcin Palion

Marcin Palion

Napisz do autora: marcin.palion@newsweb.pl

JAK TO SKOMENTUJESZ?