Tego obawiali się polscy kibice. Legendarny reprezentant kończy karierę! – WIDEO

Tego obawiali się kibice reprezentacji Polski. Po ponad dekadzie reprezentowania kraju, jeden z najbardziej znanych polskich piłkarzy kończy reprezentacyjną karierę. Za miesiąc zobaczymy go w narodowych barwach po raz ostatni.

Brał udział w mistrzostwach świata w 2006 roku i w Euro 2008. Był bohaterem obydwu tych imprez, choć Polakom nie udało się wówczas nawet wyjść z grupy. Z orzełkiem na piersi występuje od 2004 roku.

Słynie z interwencji niewiarygodnych. Na wielkich imprezach i nie tylko bronił polskiej bramki w sytuacjach – wydawałoby się – nie do obrony. Mowa o Arturze Borucu. Legendarny polski bramkarz rozegrał w narodowych brawach 64 mecze. Jego licznik zatrzyma się na 65 spotkaniach, bo listopadowy mecz z Urugwajem będzie jego pożegnalnym. Ma rozegrać prawie całą pierwszą połowę.

Ze względu na zdrowie i już „podeszły” wiek oraz konkurencje, która pozwala spać spokojnie. Ze względu na spokój ducha mojego i mojej rodziny, kończę piękna przygodę z reprezentacja Polski w piłce nożnej – poinformował zawodnik.

Zbigniew Boniek, prezes PZPN, poinformował, że bramkarz zostanie powołany na listopadowe spotkania towarzyskie z Urugwajem (10.11 w Warszawie) i Meksykiem (13.11 w Gdańsku). – Podczas pierwszego meczu pożegnalny występ będzie miał Artur Boruc. Ma zagrać 44 minuty, a w 45. minucie zostanie zmieniony. Liczymy, że kibice pożegnają go owacją na stojąco – mówi Boniek.

Artur Boruc – Człowiek, który zatrzymał Niemcy (2006)

Genialny mecz Boruca z Austrią w Wiedniu (2008)

Najlepsze interwencje Polaka w meczach Mistrzostw w 2008 r. z Niemcami, Austrią i Chorwacją

Marcin Palion

Marcin Palion

Napisz do autora: marcin.palion@newsweb.pl

JAK TO SKOMENTUJESZ?