Sąsiedzi pełni obaw. Rosja alarmuje: Polska szykuje inwazję na ten kraj!

0

Rosjanie ostrzegają, że polska armia szykuje się do napadu na sąsiedni kraj. Armia nadzorowana przez ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza miałaby dokonać inwazji przy pomocy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Sprawę nagłaśnia dziennikarz telewizji Russia Today, Wadim Dolinin. Jego zdaniem żołnierze czekają tylko na sygnał Antoniego Macierewicza, by ruszyć za wschodnią granicę, napadając na Białoruś, wobec której – zdaniem Dolinina – konserwatywny rząd w Warszawie ma ciche roszczenia terytorialne.

Polska miałaby napaść na Białoruś chcąc odebrać ziemie, które do dziś są bardzo polskie, a przez setki lat były częścią Rzeczypospolitej. Rosyjski dziennikarz swoje przypuszczenia argumentuje rozmieszczeniem polskich Wojsk Obrony Terytorialnej w pobliżu wschodniej granicy.

Terytorialsi mogą przerodzić się w mini-armię, podporządkowaną osobiście ministrowi obrony narodowej bądź też prezesowi partii Prawo i Sprawiedliwość Jarosławowi Kaczyńskiemu i wywierać wpływ zarówno na sytuację wewnętrzną, jak i na lokalne geopolityczne procesy. Wzmocnienie sił obrony wywołuje zaniepokojenie na tle pretensji polskich nacjonalistów, roszczących sobie prawo do 40% terytorium obecnej Białorusi – podaje Dolinin.

Doniesieniom rosyjskiej stacji propagandowej ulegają też sami Białorusini. Politolog Władimir Denisow uważa, że „w naszym szybko zmieniającym się świecie nie można niczego wykluczyć”. Ponadto stwierdza, że Polska ostatnio zachowuje się agresywnie względem Białorusi i Rosji, a jak wiadomo „przejście od agresywnej retoryki do otwartej bądź skrytej agresji odbywa się błyskawicznie”.