PILNE. Mamy to! CO ZA MECZ! Polska zagra o mistrzostwo świata!

0

Cała Polska dzisiejszego wieczoru świętuje wielki sukces narodowej reprezentacji. Biało-czerwoni po 12 latach powracają na największą piłkarską imprezę świata – Mundial w Rosji już latem przyszłego roku! Kropkę nad i postawiliśmy dziś na Stadionie Narodowym w Warszawie – skutecznie grając przeciwko Czarnogórze. 

W tym spotkaniu Polacy byli zdani tylko na siebie – nie mogli oglądać się na wyniki pozostałych meczów. Choć przez całe eliminacje kadra Adama Nawałki grała bardzo dobrze, to i tak losy bezpośredniego awansu na rosyjski mundial ważyły się do ostatniej kolejki. 

Nasza drużyna musiała wygrać bądź zremisować, by być pewna awansu. Piłkarze z orłem na piersi spisali się na medal. W meczu z trudnym rywalem, jakim niewątpliwie jest reprezentacja Czarnogóry, wykazała się umiejętnościami, walecznością i cierpliwością. 

Wyszliśmy na prowadzenie już w 6. minucie. Nasi piłkarze naciskali od pierwszych sekund i niedługo zajęło im przełamanie oporu czarnogórskiej defensywy. Zespołową akcję wykończył Krzysztof Mączyński. Wypełniony po brzegi stadion eksplodował. Blisko 60 tys. widzów oszalało z radości. Zaledwie 9 minut później sytuacja się powtórzyła. Genialnie w polu karnym zastawił się Robert Lewandowski, odegrał do Kamila Grosickiego, a ten bezbłędnie umieścił piłkę w samym rogu bramki, nie dając szans bramkarzowi rywali – 2-0. 

Przez kolejne minuty Polacy grali dojrzale i odpowiedzialnie, zdając sobie sprawę, że czas płynie na naszą korzyść. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. 

Po zmianie stron nasza reprezentacja konsekwentnie, cierpliwie budowała swoje ataki, na niewiele pozwalając rywalom. „Nic nie musimy” – w myśl takiej zasady zdawali się grać prowadzący dwoma bramkami biało-czerwoni. Niestety przyszła 78. minuta i było 2-1. Po zamieszaniu w polu karnym efektowną przewrotką popisał się Mugosa, a Szczęsny był bez szans. Zaledwie 5 minut później Tomasevic uderzył zza pola karnego, Szczęsny nie sięgnął piłki i był remis – 2-2.  

Zrobiło się nerwowo, ale niezawodny Robert Lewandowski, 2 minuty później, wykorzystał błąd czarnogórskiej obrony i wyprowadził naszą drużynę ponownie na prowadzenie! Zaraz po tym obrońca Czarnogóry trafił do własnej siatki, nabity przez naszego zawodnika, i było „pozamiatane”. Jeszcze dwie minuty przed końcem Konrad Makuszewski wyszedł sam na sam, ale tym razem golkiper przeciwników nie dał się pokonać. 

Polska wygrała grupę E – z pierwszego miejsca awansowała na Mistrzostwa Świata. Za nami uplasowała się Dania. 

EL. MISTRZOSTW ŚWIATA ROSJA 2018
POLSKA – CZARNOGÓRA 4-2 (2-0)
6. Mączyński, 15. Grosicki, 85. Lewandowski, 87. Stojković (sam.) – 78. Mugoša, 83. Tomašević

Pozostałe wyniki reprezentacji Polski w tych eliminacjach:

Kazachstan – Polska 2-2
Polska – Dania 3-2
Polska – Armenia 2-1
Rumunia – Polska 0-3
Czarnogóra – Polska 1-2
Polska – Rumunia 3-1
Dania – Polska 4-0
Polska – Kazachstan 3-0
Polska – Armenia 6-1