Merkel liczyła na oklaski – mocno się zdziwiła. Zażądano jej dymisji!

Nie tego spodziewała się Angela Merkel. Liczyła na bezkrytyczne, ciepłe przyjęcie, a zderzyła się z brutalną rzeczywistością. Kanclerz Niemiec spotkała się z przedstawicielami Junge Union (młodzieżówka CDU) w Dreźnie.

Podczas dzisiejszego zjazdu Junge Union (młodzieżówki CDU) w Dreźnie ostro krytykowano kanclerz Niemiec Angelę Merkel, obarczając ją odpowiedzialnością za słaby wynik w wyborach do Bundestagu. Padło też wezwanie do dymisji.

Diego Fassnacht powiedział podczas dyskusji nad wystąpieniem Merkel, że jego zdaniem szefowa rządu „nie chce lub nie potrafi” doprowadzić do zmiany niekorzystnych dla CDU tendencji.

„Czy jest pani gotowa zrobić miejsce, by umożliwić merytoryczne i personalne nowe otwarcie?” – pytał działacz Junge Union z okolic Kolonii.

Jego słowa zostały przyjęte buczeniem pozostałych sympatyków Angeli Merkel, jednak w tłumie słychać było również wyrazy aprobaty przekazane brawami. Przedstawiciele Junge Union z Bawarii trzymali transparenty z napisem „Ograniczyć migrację”.

Kanclerz Niemiec nie odpowiedziała bezpośrednio na sugestię ustąpienia. Powiedziała, że dla niej wynik wyborów do Bundestagu to „demokratyczny mandat” dla tworzenia rządu. Ponadto przybyli zarzucali niemieckiej przywódczyni, że pozwoliła na połowanie i wejście do parlamentu Alternatywy dla Niemiec (AfD). Zwracali również uwagę na obniżenie poziomu bezpieczeństwa w kraju, przypadki gwałcenia Niemek przez migrantów oraz niskie poczucie bezpieczeństwa, szczególnie u kobiet.

NewsWeb.pl

NewsWeb.pl

Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl

JAK TO SKOMENTUJESZ?