Berlin zszokowany! Niemcy chcą BŁYSKAWICZNEJ DYMISJI Merkel

Coraz bardziej dramatyczna jest sytuacja Angeli Merkel i całego jej gabinetu. Również stabilność Niemiec w najbliższym czasie stoi pod wielkim znakiem zapytania.

Angela Merkel rządzi w Niemczech od 2005 roku. Pierwsza dekada to dla obecnej kanclerz pasmo sukcesów, jednak odkąd kryzys migracyjny osiągnął skalę kryzysową, Niemcy zaczęli masowo odwracać się od Merkel.

Zaufanie do obecnej kanclerz ciągle spada. Na przejęcie władzy w Niemczech czyhają socjaliści, a i prawica rośnie w siłę. Wpływa na to mnóstwo czynników, jednak niemieckiej przywódczyni zarzuca się głównie obniżenie bezpieczeństwa w kraju i otwarcie drzwi dla terrorystów.

36 proc. Niemców chce, by Angela Merkel zrezygnowała ze stanowiska kanclerza przed końcem kadencji – wynika z opublikowanego w sobotę sondażu instytutu YouGov. Już tylko 44 proc. opowiada się za jej pozostaniem przez całą kadencję do 2021 r. Przeciwników Merkel przybywa błyskawicznie.

Oprócz sympatyków CDU, głównie wyborcy partii Zieloni (60 proc.) chcą pozostania Merkel na stanowisku. Z kolei zwolennicy SPD, Lewicy i AfD domagają się w większości odejścia Merkel ze stanowiska. Podczas kampanii wyborczej Merkel deklarowała, że chce pozostać na czele rządu przez pełne cztery lata.

Jednakże na szefową CDU wywierana jest coraz większa presja. Nawet w szeregach własnej partii ma ludzi, którzy chętnie opowiedzieliby się za jej wyeliminowaniem. Właśni współpracownicy oskarżają ją o słabe wyniki CDU.

Marcin Palion

Marcin Palion

Napisz do autora: marcin.palion@newsweb.pl

JAK TO SKOMENTUJESZ?